ימנית, סרוגה ודורשת שיוויון ללהט"ב

ח"כ הילה שי וזאן על התבטאות בנט בנוגע לזכויות להט"ב: "מוטב מאוחר מאשר אף פעם. הגיע הזמן לימין ליברלי''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשפ"א

הילה שי וזאן
הילה שי וזאן
צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

חברת הכנסת הילה שי וזאן (כחול לבן) הגיבה בצהריים (שישי) לדבריו של יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט, ולפיהם הוא דוגל בשיטת ''חיה ותן לחיות" בכל הנוגע ללהט"ב בישראל.

''מוטב מאוחר מאשר אף פעם. הגיע הזמן לימין ליברלי, ימין שאוהב את יהודה ושומרון, סרוג ובאותה נשימה דורש שיווין לקהילת הלהט"ב", כתבה שי וזאן בחשבון הטוויטר שלה.

חברת הכנסת סיפרה כי המחלוקת על הלהט"ב היא אחת הסיבות שבגללן עזבה את מפלגת הבית היהודי, ''בנימה אישית, התנגדותם של הבית היהודי להכיר בשיווין זכויות מלא לקהילת הלהט"ב,כמו כל אזרח אחר במדינה, היא אחת הסיבות שבגללן הפסקתי לתמוך במפלגה זו ושלוחותיה", הוסיפה שי וזאן.

כאמור, שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ימינה, חבר הכנסת נפתלי בנט, נשאל על ידי מעיין אדם בראיון לייב באינסטגרם, מה דעתו על זכויות הקהילה הלהט"בית בישראל.

''אני בעד חיה ותן לחיות, בעד לכבד כל אדם, ושאת כל הזכויות שיש לכל אדם סטרייט בישראל, יהיה בצורה מלאה גם ללהט''בים, אני לא אתעסק בהלכה היהודית, אי אפשר לשנות את ההלכה", אמר בנט בתשובה.

לדבריו, ''במדינת ישראל מי שרוצה לחיות כלהט"ב צריך לקבל את כל הזכויות כמו כל אדם אחר במדינת ישראל. אני חי בסביבה של אנשים שמתקראים להט''בים, היתה לי דוברת להט''בית, אני עיוור לדברים האלה, אני לא שופט בנאדם לפי נטיותיו, אני מסתכל על האישיות של בני אדם, כמו שאני לא שופט לפי תואר, אז גם לא לפי להט"ב או לא.

''אני אוהב את כל העם שלנו מאוד, זה משהו שקיבלתי מאבא שלי ז''ל שהיתה לו עין טובה, הוא עלה מאמריקה לפה וכל הזמן ראה טוב, לא שנא אף אחד. גם את הקהילה הלהט''בית אני אוהב וצר לי שהתקבע כאילו יש לי איזושהי בעיה'', הוסיף בנט.