הסגר על הישובים האדומים אושר פה אחד

ועדת השרים לאזורים מוגבלים אישרה את המשך הסגר ב"ערים האדומות" עד יום ד'. עם זאת אושרה שם פתיחת מוסדות החינוך לגיל הרך.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשפ"א

סגר
סגר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ועדת השרים לאזור מוגבל אישרה פה אחד את הצעת משרד הבריאות ופרויקטור הקורונה על הכרזה על ערים אדומות כאזור מוגבל עד יום רביעי.

בהתאם להמלצת משרד הבריאות, ועדת השרים החליטה לאפשר חינוך לגיל הרך בגילאי 0 עד 6 גם בערים האדומות.

נמסר כי צוות שרים בראשות שר האוצר יתכנס מחר כדי לעגן תקנות שיגנו על עובדים מפני פיטורין וכן הצוות יבחן סיוע נוסף לישובים הללו שיינתן ע"י פיקוד העורף ומשרד הפנים.

האזורים עליהם יוטל אזור מוגבל:

(1) השטח המוניציפאלי של בני ברק מרחוב ז'בוטינסקי ודרומה לו;

(2) השטח המוניציפאלי של רכסים;

(3) השטח המוניציפאלי של אלעד;

(4) שכונת רמת שלמה בירושלים (רובע 4);

(5) שכונות רמת אשכול, מעלות דפנה בירושלים (רובע 5);

(6) שכונת מטרסדורף בירושלים (רובע 9).

(7) השטח המוניציפאלי של ביתר עלית (מלבד אזורי התעשייה)

(8) השטח המוניציפלי של מודיעין עלית (מלבד אזורי התעשייה)

תתאפשר כניסה ויציאה מהאזורים המוגבלים לתלמידי חינוך מיוחד, נוער בסיכון ומוסדות חינוך ורווחה שפעילותם הותרה.

עוד יצוין כי גובשה על ידי פקע"ר תוכנית לסיוע אופרטיבי לרשויות שהוכרז בהן אזור מוגבל בכל הנוגע להגשת סיוע לחולים ולתושבים ופעולות סיוע להורדת התחלואה.

בכאן חדשות דווח כי האלוף במיל' רוני נומה הזהיר את השרים: "השטח ביישובים החרדיים מבעבע. מזהיר שייתכן שהדברים יתפוצצו – ולכן לדעתו צריך לפתוח את גילאי 0-6 כדי לתת הקלה למשפחות. יש שם סיר לחץ".

עוד אמר נומה: "יש מקומות שבהם פתחו כבר תלמודי תורה בלי אישור, ולהערכתי רבים ייפתחו – לא משנה מה שאתם חושבים שאתם תגידו. מדובר כמה עשרות אלפי ילדים שיחזרו ללימודים."

בד בבד, הממשלה אישרה את החלטת קבינט הקורונה וההגבלות בכל הארץ ייכנסו לתוקפן ביום ראשון. בין היתר, תבוטל המגבלה שאוסרת להתרחק קילומטר מהבית, יותרו התכנסויות של עד 20 אנשים בשטח פתוח ותתאפשר פתיחת עסקים ללא קבלת קהל.

שר הביטחון בני גנץ אמר בסיום ועדת השרים לאזור מוגבל "קיבלנו החלטה קשה אך הכרחית להמשיך את הסגר על שש ערים אדומות עד יום רביעי.

בהתאם לכך, הנחיתי את משרד הביטחון, צה"ל ופיקוד העורף להגביר את המאמצים בערים שיישארו תחת מגבלות, לסייע בהסברה, בבדיקות ובהרחבת הסיוע לאוכלוסייה, בכדי שנוכל להוריד את התחלואה ואת המגבלות בהקדם.

ההחלטה שקיבלנו נסמכת על עמדת הדרגים המקצועיים שהדגישו, כי בשבועות האחרונים, אנחנו רואים שרוב מוחלט של הציבור הישראלי, בכל המגזרים, נשמע להנחיות. לא נרפה, ונמשיך במאמצים בכדי שנוכל להסיר את המגבלות גם בערים שיישארו בסגר כבר בימים הקרובים, בהתאם לנתונים".