טראמפ: "ביידן – משפחת פשע"

הנשיא טראמפ כינה את המתמודד הדמוקרטי ובנו "משפחת פשע" בעקבות חשיפת תכתובות בפרשת "אוקראינה גייט".

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תשפ"א

במהלך עצרת בחירות לבוחרים מבוגרים בפורט לודרדייל, פלורידה, תקף הנשיא טראמפ בחריפות את יריבו הדמוקרטי ג'ו ביידן ובנו האנטר, וכינה אותם "משפחת פשע".

טראמפ התייחס בדבריו לחשיפת ה"ניו יורק פוסט" של תכתובות דואר אלקטרוני המצביעות על כך כי האנטר ביידן השתמש בשמו של אביו על מנת לייצר קשרים עסקיים ולהתמנות בדירקטור בחברת אנרגיה אוקראינית גדולה, ואף סידר פגישה אישית בין אביו כאשר זה שימש כסגן הנשיא לאובמה ואף ייעץ לו בנשוא המדיניות מול אוקראינה, לבין אחד מבכירי חברת האנרגיה.

"האם מישהו מכיר מתווך? זה הבן של ביידן, זה האנטר", אמר טראמפ לפני שהתרחק מהמיקרופון כשהקהל מריע ארוכות. "אני מתערב שהאנטר הוא מתווך. הוא כמו שואב אבק, הוא עוקב אחרי אביו ואוסף הכול. איזו חרפה, זו משפחת פשע", הוסיף הנשיא.

לאחר מכן המשיך טראמפ במתקפה על ביידן והוסיף כי "אתם רוצים לדעת משהו? זו משפחת פשע, הוא ממשיך בדרכו של אביו. האנטר ביידן הוא מתווך. האנטר לא עשה כסף עד שאביו הפך לסגן נשיא ועכשיו הוא כמו שואב אבק".

אנשי קמפיין ביידן הכחישו את הדיווח ב"ניו יורק פוסט" וטענו בראיון לאתר "פוליטיקו" כי "'הניו יורק פוסט' מעולם לא שאל את קמפיין ביידן לגבי המרכיבים הקריטיים בסיפור זה. יתר על כן, סקרנו את לוחות הזמנים הרשמיים של ג'ו ביידן מאותה תקופה ואף פעם לא התקיימה פגישה, כפי שטען הניו יורק פוסט".