פרופ' רוני גמזו חדשות כאן 11

הממונה על הקורונה פרופ' רוני גמזו קיים הערב (מוצאי שבת) תדרוך לקראת הסרת הסגר מחר.

"תודה לעם ישראל שעמד במשך ארבעה שבועות במגבלות קשות, וכל זה בתקופה של חגים. בעת הזו אני גאה להיות ישראלי. אך שימו לב - זוהי לא יציאה לשגרה, אלא הקלות. תתאפקו ממפגשים חברתיים ותקפידו על מגבלת ה-10 בפנים וה-20 בחוץ".

"מסיבות טבע, התקהלויות וחתונות הם אסורים ויחזירו אותנו מהר אחורה אם לא נקפיד. הרבה מאיתנו מובטלים, בבתי החולים 700 חולים קשים. יש ערים שהצליחו להפחית את התחלואה והגיעו לצבעים ירוק וכתום - אבל הם עדיין עם גרעיני תחלואה שעלולים להתפרץ. מבקש להיבדק יותר".

"ההחלטה על פתיחת הגנים בערים האדומות לא הייתה פוליטית - היא התקבלה בראייה מפוקחת", אמר.

גמזו תקף את הוראת הרב חיים קנייבסקי, "פתיחת בתי ספר ותלמודי תורה - לא מאושרת, מסוכנת ומנוגדת לחוק". עם זאת אמר "בערים האדומות הירידה מרשימה, אני רוצה להגיד כל הכבוד למגזר החרדי. אם תמשיך המגמה החיובית הזו - חלקן יהפוך תוך ימים לכתומות".

משרד הבריאות עדכן בצאת השבת כי אתמול אובחנו 1,469 נדבקים בקורונה. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 4.5%. לפי נתוני משרד הבריאות, אתמול נערכו 34,640 בדיקות קורונה.

מהנתונים עולה כי מאז כניסת השבת נפטרו 26 ישראלים שנדבקו בקורונה. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 689, בעוד מספר החולים שמחוברים למכונת הנשמה עומד על 238. מדובר בירידה במספר החולים שמצבם קשה ובמספר המונשמים.

מאז חצות אובחנו עוד 313 נדבקים חדשים. מספר הנפטרים מפרוץ המגפה עומד על 2,167. מספר החולים הפעילים עומד על 35,212.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו