משה חוגג: אם מישהו צריך עטיפה לדגים? אני הכתובת

בעלי מועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים, משה חוגג, טוען כי אנשי ידיעות אחרונות פרסמו כתבה שקרית בגנותו לאחר שסירב לתקוף את נתניהו

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תשפ"א

משה חוגג: אם מישהו צריך עטיפה לדגים? אני הכתובת-ערוץ 7
ידיעות אחרונות
צילום: פלאש 90

בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג תוקף בחריפות את התחקיר שפורסם עליו במוסף 7 ימים של העיתון ידיעות אחרונות.

"שאלו אותי על פוליטיקה, אמרו שאם אספק כותרת מעניינת, משהו בסגנון 'משה חוגג, הבעלים של בית"ר נגד ביבי נתניהו' או כותרות בסגנון הזה זה יעזור להפוך את הכתבה", כתב בתגובה לתחקיר חוגג בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו.

"בית המשפט האמיתי שוכן היום בין כותלי התקשורת והשופטים, הכתבים והעורכים, מכורים לרייטינג. האמת והצדק מובטלים". "לפני כמה שבועות פנו אליי כמה אנשים שעבדו איתי בעבר ואמרו שפנו אליהם כתבים מידיעות אחרונות שעושים עליי "תחקיר" לשבעה ימים.

"הכתבים עשו עבודה מקיפה, דיברו עם המון משקיעים, שותפים ועובדים. זה לא נעים לשמוע שעושים עלייך תחקיר אבל זה לא הטריד אותי יתר על המידה פשוט משום שאין להם מה למצוא. בעבר גם עיתונים אחרים ניסו, ישבו וחפרו ויצאו בכותרות ריקות וללא אף אקדח מעשן. בכל זאת ביקשתי לדבר עם הכתבים כדי לתת תשובות להכל. לא מתחמק מדבר", סיפר חוגג והמשיך - "קיימנו שיחת זום ארוכה בה עניתי על כל מה שביקשו, אחד לאחד פירקתי את כל המוקשים והראיתי את האינטרסים השקופים".

בהמשך השיחה מספר חוגג כי הוא שאל את צמד הכתבים, "האם היו אנשים שהם דיברו איתם שאמרו דברים טובים, האם הם גם דיברו עם משקיעים שהרוויחו הון עתק, אלו שעשו פי 10 על הכסף בתוך מספר שבועות, אלו שקנו בתים, שהפכו למיליונרים, האם הם דיברו עם עובדים שבנו איתי מוצרים באיכות גבוהה ועם עשרות מיליוני לקוחות והיו גאים בעבודתם, עובדים שהתחילו אצלי והיום מובילים חברות משלהם או עובדים בחברות המובילות בעולם, הם ענו לי שכן: דיברנו עם כל הצדדים".

"המשכתי לשאול אותם האם הם הצליחו למצוא אדם אחד בודד שמכיר אותי ואומר עליי דברים רעים? מישהו אחד שלא מנסה להוציא ממני כספים ומראה משהו בעייתי? התשובה היא לא וזה לא מובן מאליו".

כאן מספר חוגג כי חלה תפנית אצל צמד הכתבים שנראה כי נשלחו מטעם, לכאורה. "שאלו אותי על פוליטיקה, אמרו שאם אספק כותרת מעניינת, משהו בסגנון "משה חוגג, הבעלים של בית"ר נגד ביבי נתניהו" או כותרות בסגנון הזה זה יעזור להפוך את הכתבה. עניתי שאף על פי שיש לי ים ביקורת על ניהול הקורונה והמון כעס על כך שהכל פוליטי, אני לא נגד ביבי".

חוגג לא חשד בתחילה והאמין כי הצליח לשכנע בניסיון הסחיטה שהוא עובר - "הכתבים הודיעו לי שעקב השיחה שלנו הם צריכים לשקול מחדש את אופי הכתבה, אולי במקום "תחקיר" זה יהפוך לראיון בו נראה את הצד שלי לכל "הסחיטה הירוקה" - סחיטה חוקית".

"לאחר האופטימיות שהכתבה תתהפך ותראה את הצד שלי קיבלנו את הטלפון המאכזב. הכתב הודיע שהוא מצטער אבל לאחר שיחה עם העורך הוא לא הצליח לשכנע אותו וזה יישאר כתחקיר. התאכזבתי נורא וביקשתי דבר אחד, תהיו הוגנים, שמעתם רע ממבקשי רעתי? ספרו גם על הטוב, ספרו על ההצלחות, ספרו על אלו שקנו ב-40 דולר ומכרו ב-1,000 דולר אחרי מספר חודשים, הוא ענה לי: "העורך מחליט מה נכנס אבל זה לא אופי הכתבה, זו כתבת תחקיר, האינטרסים שונים".

"אם בימי קורונה, בימים של ריסוק כלכלי למדינה, בימים שהפילוג בעם קיצוני מאי פעם אני זה שמופיע בשער של 7 ימים ועוד בתחקיר שלא העלה כלום זה אומר הכל. בית"ר ירושלים הפכה אותי ליותר מעניין ממה שאני וזה עושה לי נזק גדול, מנצלים זאת כדי לסחוט אותי דרך הלחץ התקשורתי והרצון שלי לשקט שיאפשר לי לעבוד וליצור".

"לסיום אומר אני גאה בתוכנות שאני מפתח, הן ברמות הביצוע הכי גבוהות בעולם, אני גאה בהשקעות שלי, היזמים שאני משקיע בהם הם אנשים מבריקים והסטטיסטיקה שלי טובה יותר משל רוב הקרנות, אני גאה ביכולות השיווק שלי, הן משרתות נהדר את החברות שלי, אני גאה בבית"ר ירושלים, על אף כל הקושי אנחנו עושים שם דברים חשובים ויפים ואני משוכנע שהעונה נראה את זה גם מקצועית על הדשא ויותר מכל אני גאה במוסר שלי, אני ימני ליברלי אוהב אדם שמאמין בשלום ומשקיע מזמני וכספי לעשות טוב לאנשים".

"מתנצל שנולדתי בבאר שבע ולא בתל אביב, שקניתי את בית"ר ולא את הפועל, שבחרתי ימין ולא שמאל ושהעברית שלי לא מושלמת. סליחה. אני גאה בדרך שלי ואמשיך ללכת בה על אף הקשיים. אם מישהו צריך עטיפה לדגים, אני הכתובת".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il