חב"ד מביעה סיפוק מגניזת תוכנית המאה

הסכם האמירויות שהוביל לגניזת תוכנית הריבונות הוביל לשביעות רצון בחסידות חב"ד המתנגדת בחריפות לפינוי יישובים

בן שאול , כ"ט בתשרי תשפ"א

התמונה השנתית של שליחי חב"ד
התמונה השנתית של שליחי חב"ד
צילום: בנצי ששון

על רקע אישור הסכם השלום עם איחוד האמירויות בסוף השבוע האחרון הביעו בחסידות חב"ד סיפוק מהנגזרת הישירה לכך - דחייתה על הסף של תוכנית הריבונות.

כפי שפורסם ב'מקור ראשון', תנועת 'חב"ד' ניהלה מערכה שקטה ודיפלומטית בגבעת הקפיטול לאורך החודשים האחרונים על אי קידומה של תכנית טראמפ.

"בשונה ממפלגות הימין שראו בתוכנית הריבונות ישועה גדולה תוך מחשבה שניתן להתעלם מההסכמה על שאר סעיפי התוכנית הכוללים מפת גבולות מסוכנת והסכמה פוטנציאלית למדינה פלסטינית", הסבירו בחב"ד.

לדברי בכירים בחב"ד, "ההתייחסות בחבד לתכנית הריבונות היתה כאל תפוח מורעל על אף מראהו המתוק והיפה ואף ציטטו שיחות מהרבי מליובאוויטש שמדבר כנבואה ממש על תוכניות מעין אלה והסכנות הטמונות בהן".

מי שעמד בראש הלוחמים בתוכנית הוא הרב יוסף יצחק אהרונוב מי שמכהן כיום כיו"ר חב"ד בישראל ומי שניהל את המערכה של חבד נגד הסכמי אוסלו ותכנית ההתנתקות.

לא כולם בחב"ד הסכימו איתו על הגישה הזו והיו אף גורמים שטענו שאסור לוותר על הריבונות ומנגד המאבק יביא לנזק של הקשר של חבד עם המימשל הנוכחי.

בסוף השבוע האחרון נערך מפגש מעניין של שלוחי חב"ד בפלורידה עם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס. בחב"ד אומרים שאילו היתה מתקדמת תכנית טראמפ לא היה יכול להתקיים מפגש מלבב שכזה.

"למרבה האבסורד", הם מוסיפים, "דווקא המאבק נגד תכנית טראמפ הוא שגרם להתקרבות של חב"ד עם הממשל".