ההקלות בסגר נכנסו לתוקף

מוסדות החינוך לילדים עד גיל שש ייפתחו מחדש, ותתאפשר פתיחת עסקים שאינם מקבלים קהל.

ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

ההקלות בסגר נכנסו לתוקף-ערוץ 7
שוטרים אוכפים את סגר הקורונה
צילום: Yossi Aloni/Flash90

החל מהבוקר (ראשון) ישראל יוצאת חלקית מהסגר השני שהוטל בעקבות מגיפת הקורונה.

כחלק מההקלות, ייפתחו מוסדות החינוך לילדים עד גיל שש, אך כ-120 אלף פעוטות ותינוקות במעונות היום המפוקחים יישארו בבית, בשל זמן ההתראה הקצר. בכמה רשויות מקומיות הודיעו שלא יפתחו את הגנים.

בנוסף תתאפשר פתיחת עסקים שאינם מקבלים קהל, וכן בוטלה מגבלת ה-1,000 מטרים מהבית וניתן לבקר אצל אנשים אחרים.

כמו כן, תתאפשר רכישת מזון בטייק-אווי ותותר המתנה מחוץ למסעדה, חופי הים ושמורות הטבע ייפתחו, ויתאפשרו התקהלויות של עד 20 איש בשטח פתוח, ועד עשרה בחלל סגור.

קבינט הקורונה הדגיש כי יישום ההקלות יכול להיעצר בכל שלב, בהתאם להתקדמותן. אם הממוצע השבועי של החולים יעלה על 2,000 ומקדם ההדבקה יהיה מעל ל-0.8 יינקטו צעדים להגבלה מחדש.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים אמש (מוצאי שבת) מסיבת עיתונאים בנוגע לשלב הראשון של ההקלות אחרי הסגר.

"ההחלטה להטיל את הסגר הייתה נכונה, אני שמח שהתעקשתי עליה", אמר נתניהו. "אנו יוצאים הפעם בזהירות ויוצאים לפי מתווה שנקבע לפי מומחי הבריאות במשרד הבריאות. יש מתווה והלכנו אליו בכל נקודה ונקודה, גם בכל מה שקשור לציבור החרדי בערים האדומות. בדיוק מה שנקבע. לא הסכמתי לשום שינוי ולשום ויתור".

"אני אכנס את קבינט הקורונה מחר או מחרתיים ונחליט על ההמשך, אבל חשוב לשמור על הכללים", הוסיף נתניהו. "אם כולנו נשמור על הכללים זה יעבוד. אם נראה שזה לא עובד ואנו חוזרים חזרה, בלית ברירה נחזור להדק את ההגבלות".

"לגבי הערים האדומות, קיבלנו את ההמלצה של צוות המומחים במשרד הבריאות. אני קורא לציבור החרדי לשמור על ההנחיות. התורה מקדשת את החיים. צריך לשמור על החיים והבריאות. הבריאות קודמת לכלכלה. אני אשמור על הכללים לפי מה שהחוק מאפשר. אני יודע שזו משימה קשה. נשמור על כתר סביב הערים הללו. אני רוצה לראות ערים אדומות הופכות לירוקות. אני לא רוצה לראות את התחלואה בערים האדומות זולגת לשאר האוכלוסייה".