להיות אני, סדרת דוקו מרגשת
להיות אני, סדרת דוקו מרגשתTOV

היא איבדה את רגליה והרגע רק החלימה מסרטן, כשמחלה לא פחות אכזרית תקפה אותה. סיפורים מצמררים על דמויות חזקות ומעוררות הערצה, הנאבקות יום יום עבור חיים נורמליים ומשאירות לנו מסר ברור כי "העניין הוא לא הגישה, אלא הגישה שלנו לעניין".

בהיכרות אינטימית עם אנשים המתמודדים עם מוגבלות, סדרה דוקומנטרית של TOV לוקחת אותנו לעולם אחר, שמלמד פרופורציות וחצי כוס המלאה, מהי. במסע אל תוך חייהם של צעירים החיים עם מגבלות פיזיות מכבידות, בהאבקות על שגרת חיים בסיסית ופעולות שנראות לנו כמובנות מאליו (לשתות, ללכת ולנשום!) מוכיחים לנו המצולמים האמיצים שאם אפשר להישאר חיוביים כך, מי אנו שנתרץ תירוצים.

TOV מציג: "להיות אני", מרגש עד דמעותTOV

הסדרה היא מעין דוקו מחייהם האישיים של המשתתפים, אשר נתנו למצלמות להיכנס לפינה האינטימית והכואבת ביותר בחייהם. הפרקים מצולמים תוך במהלך היומיום, בשגרת חייהם התובענית, תוך כדי שינה, אכילה ועוד. חלק מהם אף נצפים כלא נהנים מהזכות להתהפך לצד השני במיטה: "אני מתמודדת עם המחשבה על ללכת, על לאכול או לנשום. מאחר והפעולות האלה לא אוטומטיות בחיי", מספרת אחת הדמויות בסדרה למצלמה.

לפעמים החלום הגדול ביותר הוא לחיות כאחד האדם, ללא תחושת הישרדות: "לאורך השנים, ביליתי הרבה זמן בחדר הזה. כי הסרטן חזר לגופי ארבע פעמים. וכשהתחלתי לחשוב שאוכל לצאת מכאן ולחיות את חיי, אובחנתי במחלה אחרת שהתפתחה כי הגוף שלי חשב שיש לו עדיין סרטן. לכן הוא תקף את גזע המוח", זהו אחד מהציטוטים המצמררים, על בחורה צעירה שנלחמת כמעט מתחילת חייה על הזכות לחיות חיים נורמליים ושפויים. היא בילתה שנים בחדרה, כנאבקת במחלת הסרטן ללא יכולת לנהל שגרת חיים בסיסית. רגע לפני שהיא מתחילה פרק חדש ובריא בחיים הגוף נתקף במחלה נוספת, איכשהו אחרי הכול. היא עוד מחייכת ומציבה לעצמה ברורה: המטרה העיקרית שלי עכשיו היא למצוא דרך איך לחיות את חיי במלואם, בחזרה".תכלית"

"סדרה שלא משאירה עין יבשה", זו היא המלצת צפייה של TOV, ערוץ סטרימינג מבוקר למשפחה.

רוצים לצפות בסדרה זאת, בסרטים וסדרות נוספות?
לחצו על לינק ההצטרפות לערוץ TOV, וקבלו שבוע חינם!