קיום הבריאה

פורום תג מאיר הוקם כתשובת משקל לספר מתיר הדם "תורת המלך". תגובה לכתבה של חגית רוזנבאום מהעיתון בשבע

ד"ר גדי גבריהו , ל' בתשרי תשפ"א

ד"ר גדי גבריהו
ד"ר גדי גבריהו
צילום: תג מאיר

נסיעה לביקור אצל יעקוב א-ראבי מבידייה ששכל את רעייתו עאישה- אמא ל-8 ילדים- בפיגוע טרור יהודי לפני שנתיים- היא לא סתם פעילות שגרתית. יעקוב א-ראבי היה קבלן בניין בעיר אלעד.

המקומיים קראו לו רבי יעקב והוא היה תורם כעניין שבשגרה לגמ"ח של אלעד.

וכך כתב הנצי"ב (הרב נפתלי צבי יהודה ברלין זצ"ל) בהקדמה לפרשת בראשית:

"...וזה היה שבח האבות שמלבד שהיו צדיקים וחסידים ואוהבי ה' באופן היותר אפשר. עוד היו ישרים. היינו שהתנהגו עם אומות העולם אפילו עובדי אלילים מכוערים. מכל מקום היו עמם באהבה וחשו לטובתם באשר היא קיום הבריאה. כמו שאנו רואים כמה השתטח אברהם אבינו להתפלל על סדום."

מצווה לאהוב את יעקוב א-ראבי ולחוש לטובתו עוד לפני שידענו שהינו איש שלום וחסיד אומות העולם שאיבד את אהובתו עאישה בפיגוע טרור.

במאמר מסולף -558 מילים- מנסה חגית רוזנבאום לטעון שאנחנו בתג מאיר לא מגנים מעשי טרור נפשעים של פלסטינים. בפוסט שהעליתי לאחר שהותקפתי בין בידייה לברקן כתבתי בין היתר את המשפט הבא: "כל אחד מצווה בשמירת החיים וכמובן שאסיק את המסקנות ואנהג ביתר זהירות וחוכמה בפעמים הבאות. הטרוריסטים והגנבים לא יעצרו אותנו. נמשיך להפגין סולידריות וחמלה עם נפגעי האיבה- ערבים ויהודים- בכל מקום שהם."

חגית רוזנבאום ציטטה מספר פעמים רק את החלק הראשון של המשפט והתעלמה במופגן מהחלק השני העוסק בטרוריסטים. רוזנבאום לא ציטטה את הפוסטים שתג מאיר מעלה ומגנה ללא הרף על אירועי טרור מכל סוג ולכל כוון שהרי זה בדיוק מה שמעלה את הסעיף לימין הקיצוני: אנחנו לא מבחינים בין מעשי טרור ומגנים את כולם.

כך למשל גינינו את חילול בית הקברות בהר הזיתים, גינינו את פיגוע הדריסה בצומת תפוח, גינינו בשאט נפש את הרצח המתועב של הרב אוחיון והגענו לנחם את משפחת אוחיון בפתח-תקווה ועוד. הפורום מגיע לביקורי ניחומים וסולידריות כעניין שבשגרה למשפחות יהודיות. הגענו פעמיים עם סידורים לבית כנסת שהוצת במאחז בגוש עציון. על כל הנ"ל לא מגיע לנו שום ציון לשבח. אנחנו מתפללים בבתי כנסת ביחד עם נפגעי טרור, יש לנו שכנים שכאלו וגם יו"ר פורום תג מאיר יכול להיות קורבן של מעשה טרור.

באשר לפוסט הפרטי שהעליתי: האם מישהו מצפה ברצינות שאכתוב- כמה שעות לאחר שאיימו על חיי- שאני מגנה בשאט נפש את הטרוריסטים/השודדים רק כי אני פעיל שלום שצריך להוכיח למישהו במערכת בשבע שאני לא אחד מהשודדים? האם יש למישהו ספק בכלל שאנחנו בתג מאיר מתעבים טרוריסים/פושעים/גנבים ללא הבדל דת, גזע ומין?

הכתבת הנכבדה לא טרחה לצטט ולו ברמז את שלל האמירות הצוהלות שעפו ברשת לאחר שמישהו פרסם בבהילות את האירוע בצרוף שמי עוד לפני שברר שמשפחתי ובעיקר רעייתי וילדי שמעו שהרכב שלי נשדד ואיימו על חיי. להלן כמה דוגמיות: "חבל שנשאר חי להגיד את זה", "איזה קלאסה יש לאלוהים לפעמים", "לא שמח לאיד בדרך כלל, הפעם אחרוג ממנהגי" ועוד עשרות.

ולסיום: פורום תג מאיר הוקם כתשובת משקל לספר מתיר הדם "תורת המלך" ועשרות אירועי תג מחיר כנגד פלסטינים חפים מפשע. קמנו מתוך חרדה עמוקה לצביונה של מדינת ישראל כיהודית-דמוקרטית ומוסרית. מדינת ישראל יודעת היטב להתגונן כנגד טרור פלסטיני באמצעות הצבא, השב"כ, המשטרה, המוסד ועשרות ארגונים אזרחיים. מי בדיוק אמור להגן על הפלסטינים כמו משפחת א-ראבי ומי אמור להגן על צביונה המוסרי של מדינת ישראל?

פורום תג מאיר ימשיך לרדוף שלום, לאהוב שלום, ולאהוב את הבריות והעמים שנמצאים בין הירדן לים כי- "היא קיום הבריאה".

הכותב: ד"ר גדי גבריהו, יו"ר פורום תג מאיר