רינה מצליח
רינה מצליח צילום: פלאש 90

ארגון "בצלמו" דורש להשעות את אשת התקשורת רינה מצליח מעבודתה לאחר שהתבטאה נגד בית"ר ירושלים.

כזכור, אמש בתכניתה ייחסה מצליח את דברי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שקילל והתבטא בחריפות נגד פרקליט המדינה שי ניצן בכך שהוא עשה זאת בשל העובדה כי הוא אוהדי בית"ר ירושלים. בכך למעשה טענה מצליח כי כל אוהדי בית"ר הינם מגדפים ומתבטאים בצורה אלימה שכזו.

בהמשך אמנם הודתה מצליח בטעותה, מאחר שמנדלבליט נמנה על אוהדי מכבי ת"א, אך לא התנצלה על דבריה נגד אוהדי הקבוצה מהבירה.

במכתב אשר נשלח לשר התקשורת יועז הנדל, ליו"ר הרשות השניה יוליה ברקוביץ' ולנציב התלונות רגב על ידי שי גליק, מנכ"ל 'בצלמו', נכתב: "בימים ההם והמגיפה משתוללת בחוצות העיר ואין איש יודע את יום מותו או יום הידבקו, ותיהום כל הארץ אגודות אגודות והפגנות הפגנות, זה אומר ככה וזה אומר ככה, והבית השלישי עומד להתפרק בשל השנאת חינם, והנה קמה רינה מצליח שידיה רב לה בשנאה נגד חרדים נגד אנשי ליכוד וכבר ננזפה מספר פעמים ואף הושעתה על הוצאת דברי הבל ורעות רוח. ותאמר היועץ המשפטי לממשלה מקלל ומנבל את פיו בשל השתייכותו לאוהדי הקבוצה בית"ר ירושלים".

"מדובר בדברי דיבה, דברי שנאה, הסתה, הכללה והתנשאות מגעילה. מדובר בשדרנית קבועה הקובעת שהיא מבני האור והשאר מבני החושך. כמובן שמדובר גם בשקר כמו שאר דבריה הן מפני שרוב אוהדי בית"ר אינם מקללים, הן מפני שההדר הבית"רי אוסר לקלל והן מפני שהיועמ"ש אינו אוהד בית"ר כלל וכלל. אולם דברי השנאה כבר נאמרו ופוזרו והרעל והשנאה שוב מוצפים ומופצים באוויר.

אני דורש את השעיית השדרנית הנ"ל לתקופה ממושכת שבו תלמד על שמירת הלשון וכיבוד כל אדם ואדם וכן את התנצלות חברת החדשות בהקדם עוד היום".