לראשונה: בזק תפעל ביו"ש ברישיון רשמי

שר התקשורת החליט כי יינתן לבזק רשיון פעולה רשמי באיו״ש שיבטיח סמכויות אכיפה, פיקוח, קביעת מדיניות פריסת תשתיות ועוד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

שר התקשורת יועז הנדל
שר התקשורת יועז הנדל
צילום: משה ביטון

במסגרת המאמצים לפעול לשיפור תשתיות התקשורת בכל הארץ, עם דגש לפריפריה, הנחה שר התקשורת את הדרג המקצועי למצוא פתרון לכך שחברת בזק פועלת באזור יהודה ושומרון ללא רישיון.

כיום, בעקבות חוסר ההסדרה לא חלות על החברה בפעולותיה ביו"ש החובות החלות עליה באיזורים שונים בארץ ואין בידי הרגולטור סמכויות הנחיה, פיקוח ואכיפה בעניינה.

במשרד התקשורת ציינו כי מזה 36 שנה בזק פועלת באיו״ש שלא מתוקף רישיון פעולה רשמי, וכעת החליט שר התקשורת כי יותקן לבזק רישיון פעולה, המחייב את בזק בפריסת תשתיות נרחבת, שירות לקוחות ותמיכה וטכנית.

הרשיון יחייב את בזק גם במדיניות שדרוג רשת האינטרנט לרשת אולטרה מהירה (סיבים) ותקני איכות שירות, כפי שניתן בשאר חלקי מדינת ישראל.

לדברי שר התקשורת יועז הנדל, " אנחנומביאים היום בשורה משמעותית גם לתושבי יהודה ושומרון. מדינת ישראל נמצאת בהליך מזורז של צמצום פערים אדירים בכל הקשור לתשתיות מתקדמות".

"תושבי יהודה ושומרון ייהנו גם הם מפירות ההליך הזה. מבחינתי אין הבדל בין עופרה לבין יקנעם, ובין עלי לבין קיבוץ יגור, כולם זכאים לתשתית מתקדמת שתאפשר עבודה מרחוק, לימודים מרחוק ורפואה מרחוק", הוסיף הנדל.