יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'
יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' צילום: גילי יערי, פלאש 90

ח"כ בצלאל סמוטריץ יעלה השבוע פעם נוספת להצבעה את ההצעה להקמת עדת חקירה פרלמנטרית לבחינת ניגודי העניינים במערכת המשפט.

ההצעה המחודשת הוגשה על רקע הקלטות היועמ"ש מנדלבליט שחשפו בשבוע שעבר עמית סגל וגיא פלג כתבי חדשות 12 ובהן נשמע היועמ"ש מתלונן על האופן שבו נוהג בו פרקליט המדינה דאז שי ניצן, ה"מחזיק אותו בגרון".

ההקלטות מצטרפות לפרסומים קודמים על ניגודי עניינים שבו מצוי היועץ ועל החלטות שקיבל במצב זה, לתחקירים של קלמן ליבסקינד על ניגודי העניינים של שופטי בית המשפט העליון, ועוד ועוד.

בהצעה הסביר סמוטריץ' כי "כצעד ראשון נדרשת הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את ניגודי העניינים האמורים, את שרשיהם והשלכותיהם, ותמליץ לכנסת על צעדי התיקון והרפורמות הנדרשות בכדי למנוע הישנות מקרים אלה בעתיד, לוודא את תקינות פעילותה של מערכת המשפט ולחזק את הדמוקרטיה הישראלית. משכך אבקש להעלות על סדר יומה של הכנסת הצעה להקמת ועדת החקירה פרלמנטרית בנושא".

מטעמו של ח"כ סמוטריץ' נמסר, "והרי לכם מקבץ תגובות לחשיפת הקלטות מנדלבליט: בליכוד הגיבו בחריפות על דברי מנדלבליט נגד שי ניצן וחברי כנסת מהם קראו למנדלבליט להתפטר. יו"ר הכנסת קרא ל'בדיקה מקיפה של חוליי המערכת' ומיקי זוהר תהה 'למי בדיוק קראתם ארגון פשיעה?!'. אחיי ואחיותיי בליכוד ובמפלגות החרדיות, לציבור נמאס מתגובות נזעמות, הגיע זמן למעשים. ביום רביעי מצביעים בעד ועדת בדיקה לתחלואי המערכת, מי שלא יצטרף הוא פשוט לא ימין".