שיר חדש
משפחת שבת שרה - בוא הביתה

שלומי שבת משיק שיר חדש מתוך אלבום הדואטים שלו, והפעם בהרכב משפחתי מורחב: שלומי, לאה, אביהו ומנור. והמילים? רלוונטיות מתמיד

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

שלומי שבת
שלומי שבת
צילום: סינק סטודיו - זוהר ווענונו

כששמעתי את משפחת שבת המורחבת שרה ביחד "בוא הביתה, זיכרונות מתבשלים על כיריים, בוא תנוח עצום קצת עיניים, תן לעצמך לנשום" הרגשתי קצת צמרמורת בגב. עבורם, אני מניח שמדובר בסיטואציה הרבה יותר מצמררת.

לכאורה מדובר בסתם עוד שיר, סינגל שלישי מתוך פרויקט בשם 'שלומי שבת וחברים' שכבר הוציא לנו השנה להיטים כמו 'מורידים את הירח' עם אליעד ו'מה אתה עובר בלילה' עם עדן אלנה(5.3 ו1.4 מיליון צפיות ביוטיוב בהתאמה).

אגב, אם השם של הפרויקט נשמע לכם מוכר, זה כי מדובר כבר באלבום השלישי ששלומי משיק תחת הכותרת הזאת. כשהראשון, משנת 2001, הכיל את הלהיט 'לכל אחד' עם ליאור נרקיס, ונכנס לרשימת האלבומים הישראלים הנמכרים ביותר בכל הזמנים.

'בוא הביתה' היה אמור להיות עוד שיר באלבום, אבל לאור המציאות החדשה בה שלומי נדבק בקורונה ואושפז, מילים כמו 'בוא הביתה', ו'תן לעצמך לנשום' מקבלות משמעות אחרת, כואבת וריאליסטית יותר.

"בימים מורכבים אלה שכולנו עוברים עכשיו" כותב שלומי, אין משהו שיותר מחמם את ליבי ומחזק אותי, כמו המוזיקה והתמיכה של המשפחה , החברים, הקהל שלי ובכלל כל האנשים מהארץ ומהעולם שמציפים אותי באהבה אין סופית שלא מובנת מאליה".

"לכן בחרתי לשחרר לכם שיר שהקלטתי עם האנשים הכי קרובים אלי. ילדיי האהובים, מנור ואביהו ואחותי היקרה לאה. השיר הזה מרגש אותי ומחזק אותי כל פעם מחדש. מקווה שגם אתם תאהבו אותו. באהבה גדולה, שלומי".