משה גפני: נתניהו לא רצה את ימינה בממשלה

בראיון לישראל היום אישש ח"כ גפני את טענות מפלגת ימינה ולפיהן ראש הממשלה לא באמת רצה לראות את בנט, סמוטריץ' ושקד בקואליציה שלו.

ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א | עודכן: 15:58

משה גפני: נתניהו לא רצה את ימינה בממשלה-ערוץ 7
ח"כ משה גפני
צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

יו"ר דגל התורה ויו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני, סיפר בראיון לעיתון ישראל היום כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא רצה את מפלגת ימינה בממשלה, בניגוד לאמירות שנשמעו בליכוד בעת הרכבת הקואליציה.

"הוא לא רצה להכניס אותם, אני לא יודע למה", אמר גפני. ''עובדה שאני ביקשתי את ועדת החוקה, ומייד קיבלתי. ועדת החוקה לא היתה ברשימת הדרישות הראשונה שלנו, דרשנו את ועדת הכלכלה. נתנו את החוקה. בסדר, זה יפה מאוד".

גפני נשאל מתי לדעתו יהיו הבחירות הבאות, והשיב: "אני מאוד רוצה שהבחירות יהיו בזמן. מדינת ישראל לא בנויה עכשיו למערכת בחירות. צריך לעשות הכל כדי שתהיה ממשלה שיש לה רוב, ממשלה רחבה, ממשלת אחדות".

באשר להתנהגות של נתניהו כלפי הציבור החרדי אמר ח''כ גפני "מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך".

גפני לא פוסל ישיבה תחת ראש ממשלה אחר, אך מסביר כי מפלגתו נשארת בגוש הימין: "אנחנו הולכים עם הימין, כי הציבור המסורתי שם. לגבי נתניהו, כמו שאמרתי. מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך".

נפתלי בנט הוא אלטרנטיבה? "לא ברור מה מצבו", השיב גפני. ''היום הוא גבוה בסקרים, ואני שמח בשבילו, אבל לך תדע. גם בעבר הוא היה גבוה בסקרים, ובסוף לא עבר את אחוז החסימה. אי אפשר לבנות על הדבר הזה. צריך לעשות כל מאמץ שלא יהיו בחירות".

יש אופציות אחרות? "המערכת הפוליטית היא דבר גמיש. אנחנו הולכים עם הימין כי הציבור המסורתי שם, אבל יש עוד פתרונות שלא מנית. האם אפשר לעשות משהו בשלטון הימין? אפשר. אבל זה לא אקטואלי כרגע. אני מקווה שנמשיך ללכת עם נתניהו".