היום: משפט ליהודים שקראו "שמע ישראל" בהר הבית

לאחר שנדחה הדיון, היום מתקיים דיון בעניינם של שלושה צעירים שקראו "שמע ישראל" בהר הבית.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

שלוש הנאשמים בקריאת "שמע ישראל" בהר הבית בפתח משפטם
שלוש הנאשמים בקריאת "שמע ישראל" בהר הבית בפתח משפטם
צילום: יאיר קהתי

בבית משפט השלום בירושלים מתקיים היום (ראשון) דיון בעניינם של שלושה צעירים נגדם הוגש כתב אישום לאחר שקראו "שמע ישראל" בהר הבית.

הדיון היה אמור להתקיים לפני כשלושה חודשים, אך נדחה ברגע האחרון לאחר שעו"ד יצחק בם המייצג את השלושה מטעם הסנגוריה הציבורית ביקש לדחות את הדיון עקב הולדת בנו.

על פי כתב האישום, בעת שהשלושה היו בסיור בהר הבית בערב יום כיפור לפני כשנתיים, הם השתטחו בזה אחר זה וקראו "שמע ישראל".

כתב האישום מייחס להם במעשה זה ביצוע עבירות של "התנהגות העלולה להפר את שלום הציבור" ו"הפרעה לשוטר במילוי תפקידו".

אריאל בן דוד, אביו של אחד מהצעירים המואשמים, הגיע להפגין בפתח בית המשפט ביום בו היה אמור להתקיים הדיון לפני שלושה חודשים, וכאמור ברגע האחרון נדחה. הוא אמר לערוץ 7: "הבן שלנו היה צריך להגיע מלבנון כחייל קרבי, להתעסק במשפט, כי לא עלינו הוא אמר שמע ישראל על הר הבית".

הוא הוסיף, "הוא כל יום אומר שמע ישראל, אבל פעם אחת הוא אמר בהר הבית אז אנחנו עכשיו במשפטים בנושא הזה. במדינת ישראל, למרות שהר הבית בידינו, שמע ישראל אסור להגיד".

"אנחנו מקווים שהשופט יטפל בזה כמו שצריך והמשטרה תתעשת והפרקליטות ירדו מהנושא הזה", אמר. "אנחנו מצפים מהציבור שיביע ויגיד אמירה: אסור שיהיה תקדים כזה של משפט של חיילים שאומרים שמע ישראל בהר הבית וחס ושלום רואים בזה כפשע".

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו המייצג את השלושה אמר לערוץ 7: "לא יאומן שבמדינת ישראל 2020, לאחר 70 שנות עצמאות, יוגש כתב אישום כנגד נערים שכל חטאם היה לקרוא קריאת שמע בהר הבית".

"אנחנו שנים חיכינו בבואנו לארצנו", הוסיף. "ככל שיש לנו שאלות לגבי השלטון שלנו, אנחנו מצרים על כך. איך לא רעדה היד של הפרקליט שחתם על כתב האישום שרוצה לקבוע שקריאת שמע במדינת ישראל, איפה שלא יהיה, זו עבירה פלילית?"