הארי שבחבורה, מי יתן נפשי כפרתו

הרב פינטו ספד לתלמידו שנדרס לפני כשנה במרוקו ומשפחתו מסיימת בימים אלה את שנת האבל על לכתו. "היה אור גדול"

בן שאול , ל' בתשרי תשפ"א

הרב יאשיהו פינטו
הרב יאשיהו פינטו
צילום: יח"צ

"אור גדול, קדוש ישראל": השבוע תסתיים שנת האבל בחלוף 11 חודשים לפטירתו הטראגית של הרב דוד לוי, מחשובי רבני 'שובה ישראל' ומתלמידי רבי יאשיהו פינטו, ראש אבות בתי הדין במרוקו.

הרב לוי שנטמן בבית העלמין באשדוד, נפטר, בערב שבת, ביום א' בכסלו בשנה שעברה, לאחר שנדרס בעיר קזבלנקה שבמרוקו, בדרכו לשפוך שיח על קברי צדיקים.

השבוע הוכרז בבתי המדרש של 'שובה ישראל' בארץ ובעולם כי בהוראת הרב פינטו, לימוד התורה בכלל בתי המדרש - יהיה לעילוי נשמתו של הנפטר דוד בן כליפא ושרה זצ"ל. ביום חמישי השבוע - יתקיימו סדרי לימוד וחיזוק במעמד רבני 'שובה ישראל' בבתי המדרשות, על פי הנחיות הבריאות.

מנהיג 'שובה ישראל' ספד בכאב גדול לתלמידו ואמר עליו שהוא היה "הארי שבחבורה, תלמידי אהוב עלי כנפשי, מי יתן נפשי כפרתו".

הרב פינטו הוסיף כי הנפטר היה בן עליה של הקהילה, תלמיד חכם עצום, ירא שמיים עצום, בעל מידות נעלות, והקים משפחה מיוחדת. אדם שנלחם על הבית מדרש, גידל דור של בעלי תשובה, דאג לעניים בבית התמחוי. היה אור גדול, קדוש ישראל, רבי דוד לוי".

"מכל הסערה הפוקדת אותנו היום, דבר אחד שמשאיר רושם חזק בנפש שלנו, אשתו הצדקת של רבי דוד. בדמעות בוכה ואומרת לנו, הילד קטן פחות מגיל שבע, מי יגיד קדיש. רבי דוד עצמו היה מבקש רשות ממור אביו שיח׳, והיה הוא עצמו אומר קדיש על כל אדם שידע שאין מי שיאמר עליו קדיש".

"רבי דוד היית אחד יחיד ומיוחד, ומסרת את נשמתך. אהבתי את רבי דוד כבן ממש, מהמיוחדים בישיבה ומיושבי המזרח", הוסיף בדמעות.