תלמידות אולפנת בנ"ע סגולה בסיום הבידוד
תלמידות אולפנת בנ"ע סגולה בסיום הבידוד צילום: דוברות יב"ע

תלמידות מאולפנת בני עקיבא 'סגולה' בקריית מוצקין שנחשפו לחולות קורונה העבירו את רוב תקופת החגים בבידוד באולפנה על מנת למנוע הדבקת המשפחות. הן נבדקו לקורונה ויצאו בסוף השבוע שעבר מהבידוד.

האולפנה לקחה על עצמה במשך שלושה שבועות לדאוג לעשרות התלמידות. האולפנה הקצתה מבנה בפנימייה, ליוותה באמצעות צוותי ההוראה והלוגיסטיקה את התלמידות ואליהן הצטרפו גם בנות השירות.

באולפנת סגולה בחרו, כאמור, להשאיר את התלמידות באולפנה על מנת למנוע את סיכוי ההדבקה של משפחות התלמידות.

ראש האולפנה, רוחמה חזות, סיפרה: "מרגע שהבנות שמעו על מלונית הן הביעו חשש להתפנות אל הלא נודע, מתוך החשש עלה הרעיון של אנשי הצוות החינוכי והבנות להקצות מבנה בפנימייה שישמש כמלונית".

לדבריה, "מרגע שנתקבל האישור נערכו באולפנה לניהול האירוע כאשר יש לכך השלכות לוגיסטיות, שכן הבנות עשו את תקופת החגים כשהן בבידוד יחדיו ויש להיערך לכך מבחינת מזון. בנוסף ארבע בנות השירות באולפנה התנדבו להיכנס עם הבנות לבידוד על מנת שיוכלו לשמש להן משענת קרובה ולתת סיוע ככל שיידרש, בין היתר דאגו הבנות לבדיקות רפואיות לכלל הבנות בהדרכת אחות מרחוק".

התלמידות יצאו בסוף השבוע שעבר מהבידוד, לאחר שנבדקו ונמצאו שליליות לקורונה. מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, אלחנן גלט, ביקר את הצוות והתלמידות. "אנחנו גאים שוב ושוב לגלות בתקופה המאתגרת הזו הקרבה, מעורבות ולקיחת אחריות לטובת האחר", אמר.

"זהו עולם הערכים שאליו אנו מחנכים את ילדינו", הוסיף. "התגייסות ההנהלה והצוות החינוכי לצד המסירות של בנות השירות, הביאו לאמון של ההורים והתלמידות ואפשרו לכולנו יחד לתת את המענה המיטבי לבנות ולזכות בצעד נוסף בעשייה החינוכית של כולנו ולשמש מצפן של מה נכון לעשות בעת הזו".