בגלל הקורונה: משחקה של חולון נדחה

משחקה של הפועל חולון מול שולה הצרפתית במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות נדחה, בשל התפרצות הנגיף אצל הקבוצה הצרפתית

נרי וייס - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

שחקני חולון. ישחקו בבלקנית במקום בצרפת
שחקני חולון. ישחקו בבלקנית במקום בצרפת
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

לא רק בישראל. בזמן שבישראל יוצאים בצורה מסודרת מהסגר השני שהגיע כתוצאה מהתפרצות והתפשטות נוספת של נגיף הקורונה, באירופה כולה עושים בדיוק את ההפך ואט אט חוזרים לסגר, זאת בשל אותה התפרצות הגל השני של הנגיף המבהיל.

רבים נפגעו ונפגעים כתוצאה מההתפשטות השניה של נגיף הקורונה באירופה, כשכעת אל כל אלה מצטרפת גם קבוצת הכדורסל של הפועל חולון.

הסגולים מחולון היו אמורים לפתוח ביום רביעי הקרוב את הופעותיהם במפעל ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה, כשהיו אמורים לטוס אל צרפת שם ישחקו מול שולה הצרפתית.

שחקני חולון וכל אנשי הצוות שהיו אמורים להמריא הבוקר לצרפת, כבר עברו את בדיקת הקורונה השגרתית המחייבת על פי הפרוטוקולים המחמירים ביום שישי האחרון וכולם נמצאו שליליים כאשר היום אחר הצהריים היו אמורים לעבור בדיקה נוספת, אך התפרצות הגל השני באירופה הביא לשינוי בתכניות.

היה זה לאחר שבשורות היריבה הצרפתית התגלו מספר שחקנים ואנשי צוות כחיוביים לנגיף, ביניהם המאמן הטורקי ארמן קונטר.

על פי החששות, אנשי ושחקני שולה נדבקו על ידי לא אחר מאשר נוריס קול, שחקנה לשעבר של מכבי ת"א וכיום שחקנה של וילרבאן במקרה שעורר סערה גדולה בימים האחרונים בצרפת.

היה זה לאחר שקול, הורד מהפרקט אל חדר ההלבשה במשחק הליגה מול שולה לאחר 40 שניות בלבד. בתחילה בוילרבאן הכחישו כי קול ירד לפרקט בשל הידבקות בנגיף אך מהר מאוד התברר כי האלופה הצרפתית לא חיכתה לחזרת כל תוצאות הבדיקה השגרתית שערכה לפני משחק הליגה, ולאחר שהבינה כי בדיקתו של קול חזרה חיובית לנגיף זה הורד במהרה, אך כנראה שלא במהרה מספיק.

כעת שולה לא יכולה להעמיד סגל כשיר וראוי למשחק מול חולון ביום רביעי הקרוב, ובליגת האלופות, בניגוד ליורוליג לא יענישו את הצרפתים בהפסד טכני שכן שם לקחו בחשבון היתכנות של מקרים מעין אלו והחליטו לצמצם את מספר המשחקים בשלב הבתים מ-14 לשישה בלבד. צמצום משחקים אלו יאפשר לכל קבוצה לשחק פעם בשבועיים וכך במקרה של הידבקות אפשר יהיה לתמרן עם לוח הזמנים, מה שבהחלט יעשו בפיב"א כעת.

אגב, גם המשחק המקביל בבית, בין צמוקי מינסק לא.א.ק אתונה, נדחה כבר לאור התפרצות הקורונה בקבוצה הבלארוסית.

בינתיים היה מי שהחליטו לקפוץ על המציאה כאשר משחק החוץ של חולון בליגה הבלקנית נגד הפועל אילת הוקדם, והיא תתארח אצלה ביום רביעי הקרוב בשעה 19:00.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il