5 עקרונות NLP לדייט מוצלח

קבלו את 5 עקרונות ההצלחה של שיטת הנל"פ שיעזרו גם לכם להגיע הרבה יותר מהר למטרות שלכם, וגם לנצח את הדייט.

הרב שמואל מינקוב , ל' בתשרי תשפ"א

5 עקרונות NLP לדייט מוצלח-ערוץ 7
זוגיות
צילום: istock

שיטת הנל"פ, שעיקרה בנוי על יצירת שינויים מהירים בתודעה ובהתנהגות שלנו, מציעה לנו 5 עקרונות הצלחה שיכולים לעזור לנו בתחומים רבים בחיים שלנו, ובמיוחד בתחום מציאת הזוגיות.

העקרונות הם לכאורה פשוטים, אבל דווקא בפשטות נמצא העומק, והכי חשוב הוא היישום!

העיקרון הראשון: דעו את מטרתכם!

הרבה מאד אנשים יודעים מה הם לא רוצים, אבל לא יודעים לציין מה הם כן רוצים. בנוסף: גם אם יש להם כבר מטרה מסוימת, עדיין חסרים בה כמה אלמנטים, למשל: המטרה צריכה להיות מלהיבה, היא צריכה להיות מוגדרת בזמן מסוים, היא צריכה להיות בצורה שהיא נראית ומומחשת ככל שניתן באופן חזותי ושמיעתי, כדי שהלא מודע שלנו יתכוונן אליה. ככל שהמטרה תהיה יותר ברורה ומדויקת עבורנו – גדלים הסיכויים שנגיע אליה בקרוב!

העיקרון השני: עשו זאת!

אחרי שהצבנו מטרה, חשוב לעשות כל יום משהו בכיוון שיוביל אותנו אליה. כמה זה לא פשוט לשמוע רווקים שאומרים:"עשיתי כבר את כל מה שאני יכול..." - אמירה כזו חוסמת את העשיה שלנו...והרי סביר להניח שתמיד יש עוד דברים שעוד לא עשינו. ולכן: לא רק לדבר ולתכנן, אלא לעשות כל מה שנוכל !

העיקרון השלישי: זהו התקדמות או עמידה במקום

אחרי שאנחנו כבר בעשייה – חשוב לבדוק: האם הפעולות האלו אכן מקדמות אותנו אל המטרה, או שאנחנו נשארים שוב ושוב עם אותן התוצאות? אם משהו לא ממש עובד, חשוב לבדוק את העשייה שלנו ולזהות מה בדיוק לא עובד ואיך ניתן לשפר אותו.

העיקרון הרביעי: היו גמישים!

גמישות כוללת הן גמישות במחשבות שלנו, והן במעשים שלנו. אם משהו לא ממש עובד לנו, מומלץ להעיז ולהיות פתוחים בראש שלנו גם לכיווני חשיבה חדשים, גם להסתכלויות חדשות, וגם לעשייה של דברים שאולי עד היום לא העזנו לנסות. הגמישות נותנת לנו אפשרות להסתכל על כל המצב שלנו מעוד נקודות מבט, ומתוך כך פותחת לנו עוד אפשרויות החיים. זה מעניין, מרתק ומסקרן, ויכול להביא לנו תוצאות שאף פעם לא חשבנו עליהן.

העיקרון החמישי: פעלו מתוך גישת ההצלחה!

זה הבסיס להכל: צריך שנהיה בוודאות פנימית שאנחנו, בעז"ה, נצליח במטרה שלנו! אולי כרגע זה עוד לא ברור באיזו דרך, אבל עצם הוודאות הפנימית שלנו שזה וודאי יקרה – נותנת לנו המון אנרגיות כבר כעת להמשיך ולעשות! הרבה רווקים ורווקות שהתחתנו בגיל מאוחר, סיפרו שהסיבה העיקרית לכך שהם לבסוף מצאו את בני בזוג שלהם היתה הוודאות הפנימית שלהם, שלא משנה כמה זמן זה ייקח, הם יתחתנו!

בהצלחה!

הרב שמואל מינקוב – מאסטר NLP. מנבחרת המאמנים של פרויקט 252.

 

 

הרב שמואל מינקוב
צילום: באדיבות המצולם