בעלי חיים וילדים - כדאי שיגדלו יחד?

יש שיגידו שירושלים וסביבתה הם אזורים אידיאלים לגידול של חיות מחמד עם מקומות רבים להתרוצץ בהם ואוויר הרים צלול כיין.

תוכן שיווקי , ל' בתשרי תשפ"א

בעלי חיים וילדים - כדאי שיגדלו יחד?-ערוץ 7
בעלי חיים
צילום: Shutterstock

אם אתם רוצים לאמץ חיה שתיהנה מהיתרונות הללו ומסביבה ביתית יחד עם ילדיכם, חשוב שתחליטו אם כדאי לכם לאמץ גור או חיית מחמד בגירה. כמו בכל שיקול אחר בחיים, לכל צד יש את היתרונות והחסרונות שלו, וכדאי לשמוע אותם לפני שאתם עושים החלטה.

כל מי שגדל עם חיית מחמד יודע כמה שמחה חיות יכולות להכניס לבית משפחתי, בייחוד אם יש בו גם ילדים. אלו מכם שרוצים לשחזר את השמחה הזאת או לחוות אותה לראשונה בחייכם צריכים להחליט אם לאמץ גור כלבים ופרוותי וגורי חיות אחרים, או שאולי עדיף לאמץ חיה בוגרת יחסית. בכתבה לפניכם תוכלו למצוא את התשובות וגם לאן הכי כדאי לקחת את חיות המחמד שלכם לטיפול.

אימוץ גורים וחיות צעירות

גורי חיות הם אמנם חמודים, אבל הם גם דורשים לא מעט טיפול הכולל חיסונים, אימונים, ולא מעט תשומת לב. אם אתם בוחרים לאמץ גור, תצטרכו לאלף אותו, להיות צמודים אליו, ולחנך אותו בדיוק כמו שעושים עם ילדים קטנים. מדובר בתהליך ממושך בלי קיצורי דרך, אז תצטרכו להיות מוכנים נפשית ופיזית כדי לעמוד במטלה הסיזיפית הזו.

גורים הם אינם צפויים, בייחוד גורי כלבים שאוהבים לנשוך כל מה שנמצא בסביבה שלהם. אם תבחרו לאמץ גור כלבים או חיה צעירה אחרת, תצטרכו להשקיע בה לא מעט, אבל המאמץ הזה משתלם; ילדים שגדלים יחד עם חיות מחמד מפתחים חוש אחריות, אמפתיה, ונהנים מחבר קטן שנמצא לצידם בכל עת. כמו עם ילדים, תצטרכו לעצב את האופי של חיות המחמד הצעירות שלכם, אבל מדובר בעבודה של אהבה שתניב פירות מתוקים במיוחד בטווח הארוך.

אימוץ חיות בוגרות

במקרה של גורים, אתם מקבלים בעצם הפתעה לא צפויה שאתם צריכים לעצב. לעומת זאת, חיות בוגרות מגיעות עם אופי משלהן שלעתים קשה לשנות. תוכלו לראות בקלות אם החיה ידידותית או לא ואם היא תסתדר בביתכם. אבל, חשוב שתזכרו שישנם בעלי חיים שנמסרים לאימוץ אחרי מסכת התעללות, אז ייקח זמן לבנות אמון. בחיות מחמד בוגרות תצטרכו להשקיע פחות מאשר עם גורים, אבל אם תעשו את העבודה כמו שצריך, תקבלו כמויות בלתי נגמרות של אהבה.

גור או בוגר – איפה לטפל בבעלי חיים?

ההחלטה לאמץ חיה צעירה או בוגרת היא חשובה, אבל לא חשובה פחות היא ההחלטה איפה לטפל בחיות המחמד שלכם. ממש כמו בני אדם, גם בלי חיים צריכים חיסונים, טיפולים קבועים, ולפעמים אפילו ניתוחים. כדי לוודא שהחיה שלכם מקבלת את הטיפול הטוב ביותר, כדאי שתפנו אל וטרינר בירושלים או וטרינר בבית שמש שיעניק לחיות המחמד שלכם את כל מה שהן צריכות:

ד"ר בלנק

עם מרפאות בגבעה הצרפתית ובגילה, ד"ר בלנק מעניק שירות אוהב לבעלי חיים למעלה מ-35 שנה. עם מכשור מתקדם, זמינות סביב השעון (גם בשבתות וחגים), אצל ד"ר בלנק כל חיה תקבל את מיטב הטיפולים:

סניף הגבעה הצרפתית: ההגנה 23, ירושלים, מ.מסחרי ג.צרפתית, טל': 077-2318500

שעות פעילות:

א' - ה': 11:00 - 12:30,

17:30 - 19:45,

ו' וערבי חג: 09:00 - 11:30

סניף גילה: כתובת: רח' הגננת 218

שעות פעילות: א' - ה': 08:30 - 10:00

15:30 - 19:30,89

ו' וערבי חג: 13:00 - 14:30

ד"ר אסטרקין ז'קלין

משנת 1994, ד"ר אסטרקין מעניקה טיפולים מסורים לכלבים וחתולים מכל הגזעים, ומרפאתה מציעה גם שירות של ביקורי בית בירושלים והסביבה במקרים שצריך טיפול ביתי.

כתובת: ים-סוף 7 – ירושלים, טלפון: 072-3225753

ד"ר יונתן כהן-בית חולים וטרינרי

במרפאה של ד"ר כהן, וטרינר ירושלים מומחה, מעניקים טיפולים שוטפים וגם טיפולי חירום, 365 ימים בשנה. במרפאה יש וטרינר תורן בכל עת, כך שיהיה לכם למי לפנות במצבי חירום.

כתובת: ירושלים, צומת פת הרצוג, במתחם תחנת דלק, טלפון: 077-7785585