חגיגות ביישובי השומרון בעקבות אישורי הבנייה

כשליש מאישורי הבנייה של מועצת התכנון העליונה - ניתנו למועצה אזורית שומרון. התושבים חגגו עם זיקוקים ואירועי הודיה דרך הזום.

ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

התרגשות בישובי השומרון בעקבות קבלת אישורי בנייה בישיבת מועצת התכנון העליונה, בין השאר לישובים הר ברכה, יצהר, עינב ותפוח.

כשליש מאישורי הבנייה שניתנו לכלל יו"ש ניתנו למועצה אזורית שומרון, לאחר עבודה מאומצת של אגף הנדסה במועצה האזורית שומרון בהובלתו של ראש המועצה יוסי דגן ובשיתוף פעולה מלא עם מזכירויות הישובים.

התושבים קיימו בנוכחות ראש המועצה אירועי הודיה, נורו זיקוקים, והתקיימו הרמות כוסית ספונטניות, הכל על פי כללי משרד הבריאות, בשטח פתוח, ולא יותר מ-20 איש במרחק זה מזה. אירועי ההודיה שודרו בשידור חי לתושבי הישובים באמצעות הזום והיוטיוב.

ראש המועצה יוסי דגן בירך את ברכת הטוב והמיטיב ואמר, "כל תכנית מתאר זה קרב, כל שכונה חדשה זו מלחמה. מול לחצים ממדינות זרות, לעיתים לצערנו מול מול הממשלה שלנו. וכשזה מצליח, ובהיקפים גדולים - זה משמח, זה מרגש. עם ישראל אומר תודה''.

"שמונה חודשים חיכינו להתכנסות הועדה. חודשים של מאבק מדיני-פוליטי נחוש ושל ריכוז מאמץ תכנוני-מקצועי - הבשילו לאישורי בניה גדולים, הסטוריים בחלקם, ברחבי השומרון. כשהיה צריך, ביקרתי בתוקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, עכשיו צריך לומר לראש הממשלה ולעל העוסקים במלאכה: תודה".

דגן הודה כאמור לראש הממשלה בנימין נתניהו, למנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, לראש המנהל האזרחי רסאן עליאן, לשרת התחבורה מירי רגב, לשר הבריאות יולי אדלשטיין, ליו"ר הכנסת יריב לוין, לזאב חבר (זמביש) ולתנועת אמנה, למהנדס המועצה יהודה אלקלעי וצוות המועצה ולהנהגות הישובים.

בין השאר ניתנו אישורי בניה ליצהר (הוכפלה - מתן תוקף לתכנית של 211 יחידות דיור), בהר ברכה אושרו להפקדה 286 בתים, הישוב עינב יוכפל עם 175 יח"ד שאושרו להפקדה, בכפר תפוח מערב אושרה להפקדה - לאחר בג"צים ומאבק של שנים - שכונה חדשה בת 133 בתים ומתחם קבע לישיבת ההסדר.