היסטוריה בנגב: המדינה הכירה רשמית ביישוב שיזף

נקודת ההתיישבות החלה כגרעין בשנת 2011 בו היו חברים כ-25 משפחות חילוניות ודתיות, וכן רווקים מכל קצוות הארץ.

תגיות: שיזף נגב
עדו בן פורת - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

שיזף
שיזף
צילום: מועצה אזורית רמת הנגב

שר הפנים אריה דרעי קיבל הבוקר (ראשון) את המלצת מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, להכיר בישוב שיזף כישוב רשמי ומוכר במדינת ישראל, הישוב ה-15 במועצה האזורית רמת הנגב.

בהמלצת המנכ''ל נכתב כי "הוועדה בחנה לעומק את התכניות החלות במקום, ולאחר ששמעה את עמדות הגורמים הרלוונטיים ובכללם את עמדת המועצה האזורית רמת הנגב – התומכת בבקשה ואת עמדת הועדים המקומיים, הגיעה למסקנה שהסדרת השטח באופן הזה הכרחית על מנת להקים את נקודת ההתישבות באופן מיטבי ולהסדיר את המרכז המתוכנן של המועצה".

נקודת ההתיישבות החלה כגרעין בשנת 2011 בו היו חברים כ-25 משפחות, חילוניות ודתיות, ורווקים תלמידי מוסדות השכלה גבוהה, חקלאים ואנשי חינוך מכל קצוות הארץ. הגרעין הוקם בסיוע המועצה האזורית רמת הנגב, עמותת איילים והחטיבה להתיישבות ומטרתו הייתה בהתאם לחזון 'הפרחת השממה' של דוד בן-גוריון ויישוב הארץ להקים ולחיות ביישוב מעורב ומקיים בבנייה ירוקה.

הגרעין שואף לחנך את ילדיו במסגרת משותפת לדתיים וחילונים, ומתוך תפיסה של קיימות והתחשבות בתפיסות עולם שונות, דעות מגוונות וצביון אמוני שונה.

ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב: "מדובר בהחלטה משמעותית עבור רמת הנגב בפרט וההתיישבות בנגב בכלל. הרוח החיה של מתיישבי האזור היא זו שהניעה את מפרשי הבירוקרטיה שהובילו בסוף להכרה בישוב חדש ברמת הנגב שקם הודות לתושייתם ונחישותם של המתיישבים הראשונים בו.

''בימים אלו בהם אנו חשופים לפלגנות והשיסוי בחברה הישראלית, שיזף, ישוב מעורב לדתיים וחילוניים שבחרו לחיות יחדיו כקהילה מעורבת המושתתת על ערכי כבוד וסובלנות לאחר הינה בבחינת בשורה חברתית למדינת ישראל", הוסיף דורון.