מאמן חדש לבני סכנין

אחרי שספג מילים קשות מהיו"ר אבו-יונס והחליט להתפטר בשל כך, הודיעה בני סכנין על מחליף למאמנה אלדד שביט - ניסו אביטן

נרי וייס - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

כדורגל
כדורגל
צילום: iStock

הפעם זה יחזיק מעמד? אחרי שבוע סוער בשיאו הודיע מאמן בני סכנין אלדד שביט כי הוא מתפטר מתפקידו לאחר שספג האשמות ומילים קשות על ידי יו"ר המועדון מוחמד אבו-יונס, הודיעה היום (ראשון) סכנין על מינויו של מאמן חדש.

כאמור, שביט החליט במהלך סוף השבוע להתפטר מתפקידו, לאחר שיו"ר המועדון אבו-יונס הטיח בו האשמות קשות ומילים מכוערות למדי לדבריו של שביט.

על פי שביט, המילים הקשות וחוסר הכבוד שנהג כלפיו היו"ר אבו-יונס הגיעו לאחר שהאחרון זעם על החתמת שחקן שבבדיקות הרפואיות גילו כי הוא משחק עם קוצב לב. לדברי שביט המילים שנאמרו היו כה פוגעניות שהחליט מיד לאחר השיחה לעשות לזה סוף ולהודיע לשחקנים ואנשי הצוות המקצועי על עזיבתו את המועדון מהמגזר הערבי, ולו רק בשם הכבוד לעמדת המאמן.

שביט, שנדבק בנגיף הקורונה במהלך אימון הקבוצה הערבית לפני חודש ומאז לא אימן את קבוצתו, קיבל אינספור פניות מאנשי הנהלה ושחקנים לחזור בו מהחלטתו אך זה הבין כי מה שהיה הוא שיהיה והחליט לא לשתף עם זה עוד פעולה.

תקופת אימונו של שביט בסכנין היא הארוכה ביותר שאימן בשנים האחרונות מאמן אחד שם, כאשר זה מונה בתחילת חודש ינואר האחרון למאמן הקבוצה ואף העלה אותה אל ליגת העל בכדורגל לאחר שנה אחת בלבד בליגה השניה.

שלושה חודשים בתפקיד העונה, עם שני הפסדים משני משחקים ומאזן שערים 10:0, בהם תבוסה מהדהדת למכבי נתניה בתוצאה 7:0 והאשמות חמורות וקשות על ידי יו"ר הקבוצה, הספיקו לשביט שהחליט לא להיעתר לתחנוני סכנין.

את מקומו של שביט יתפוס ניסו אביטן שחוזר לאמן בליגת העל לאחר קדנציה כושלת במיוחד בהפועל ת"א בעונה שעברה.

אביטן בן ה-49 הצליח אמנם בהפועל חדרה, שגם היא כמו סכנין, הייתה מוכת קורונה במהלך החודש האחרון, אך בהפועל ת"א רשם כישלון גדול וכעת מקווה אביטן שהתחנה הרביעית שלו באימון קבוצה בליגת העל תהיה מוצלחת הרבה יותר מאלו האחרונות שלו - כשפוטר מהפועל ת"א אחרי פחות מחצי שנה עם ניצחון אחד בלבד בכל המסגרות, ומהפועל רעננה אחרי קצת יותר מחודשיים ולא סייע לקבוצה להימנע מירידת ליגה.

האם הוא יצליח להחזיק מעמד במקום בו מעטים הצליחו? האם עם חומר השחקנים שעומד לרשותו ובעיית התקציבים הקשה, לאביטן בכלל יש סיכוי?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il