מאיר בן שבת בבחריין:
נפיץ את בשורת השלום, נגביר את האור, נגדיל את הטוב

דברי הברכה של ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת לאחר הנחיתה ההיסטורית בבחריין בראש משלחת ישראלית-אמריקנית

ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

הדברים נאמרו ע"י ראש המל"ל בערבית ובעברית

יום גדול הוא היום הזה, יום שבו פרק נוסף בחזון השלום הופך למציאות. ההיסטוריה נכתבת לנגד עינינו ואת דפיה הפעם מעטרים ביטויי שלום. אך לפני שלושה ימים אישרה כנסת ישראל את הסכם השלום החשוב עם איחוד האמירויות, והנה עומדות היום רגלינו כאן במנאמה להרחיב את המעגל, להוסיף ברכה ושלום.

אני גאה ושמח לעמוד בראש המשלחת הישראלית הרשמית לשיחות. לבי מלא רגשי תודה והוקרה על הזכות והכבוד שנפלו בחלקי. הגענו גם לכאן בטיסה מסחרית ישירה, ואנו תקווה כי לא ירחק היום שבו מסלול זה יהפוך לנתיב קבוע ולעניין שבשגרה.

הגענו לכאן יחד עם ידידנו האמריקאים, השותפים לנו במעשה השלום בהשראתו ובשליחותו של הנשיא דונלד טראמפ. מזכיר האוצר מנוצ'ין, אני מודה לך על נוכחותך ועל הובלת המשלחת האמריקנית.

בשם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, אני מבקש להביע הערכה עמוקה להוד מלכותו חמד בן עיסא אל-חליפה, מלך בחריין, על מנהיגותו האמיצה ועל חזונו מרחיק הראות.

בין ישראל ובחריין דמיון רב, שתי המדינות קטנות באדמה ובאוכלוסיה - אך שתיהן נמצאות בצומת אסטרטגית מבחינה כלכלית, מדינית וביטחונית. שני העמים מקדשים שלום, סובלנות דתית והטרוגניות תרבותית. לשתי המדינות אופי חלוצי, בחריין הוכיחה זאת פעם נוספת באחרונה כאשר אירחה את הוועדה הכלכלית ביוני 2019, בה הוצג חזון הנשיא טראמפ לפתרון הסכסוך באזורנו.

במובן מסוים הביקור היום הוא סגירת מעגל בתפקידה החשוב של בחריין במימוש חזון השלום. בהנחייתו ובברכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נבקש היום להניח תשתיות לבנייתם של יחסים חמים, רחבים ועמוקים בין המדינות, בין העמים, בין האזרחים. יחסים אשר יניבו פירות רבים לאזור ויובילו לידידות קרובה בין העמים.

במעמד הזה אני מבקש להביע הערכה גם לקהילה היהודית בבחריין אשר לא הפסיקה לחלום על הרגע הזה ולחתור אליו ולמימושו.

מכובדיי, ברחבי העולם היהודי קראנו אתמול מתוך הפרשה הראשונה בתורה את הפסוקים המוכרים: "ויאמר אלוהים יהי אור, ויהי אור. וירא אלוהים את האור כי טוב". ביחד נפיץ את בשורת השלום, נגביר את האור, נגדיל את הטוב.