חתונה מרגשת מול מחלקת הקורונה

חתן וכלה מיקמו את החופה מתחת לחלון של בניין מחלקת הקורונה בהדסה עין כרם, כשאבי החתן המאושפז צופה מחדרו עם האבנט החסידי.

ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א | עודכן: 00:01

חתן וכלה שנישאו הערב (ראשון) החליטו לערוך את החופה ברחבה מול מחלקת הקורונה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם מאושפז אביו של החתן במצב קשה.

המשפחה, השייכת לחסידות גור, פנתה לארגון ״יד אברהם״ הפועל רבות בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי הדסה, ובפיהם בקשה מיוחדת: לאפשר לחתן והכלה להינשא תחת חלונו של האב, המאושפז בבית החולים כבר מסוף ספטמבר במצב קשה.

שמעון בראון ובנו חזקי בראון, מנהלי הארגון, חברו להנהלת הדסה שמצידה הביעה נכונות לארגן את האירוע אשר לנוכח מצבו הקשה של האב הפך למשימה של ממש.

אב החתן
צילום: דוברות הדסה

נועה רגונס, האחות הראשית במחלקת האשפוז 5 ג׳ לחולי קורונה: ״מדובר במשפחה מערד אשר בקשתה נגעה ללב של כולנו. הם רק רצו שאב המשפחה, חולה קורונה בן 56 שמאושפז אצלנו במצב קשה וסובל ממצוקה נשימתית, יוכל להיות לחלק מן היום הכל כך מרגש.

''ההנהלה מיד נרתמה והוסבר למשפחה כי ישנה הגבלה על כמות המשתתפים כנהוג על פי נהלי משרד הבריאות וחובת עטיית מסכות, דבר שהתקבל מיד בהבנה מלאה ואף נשמר לאורך כל האירוע. כל צוותי הדסה, החל בגורמי הביטחון, התפעול, התקשורת והבינוי וצוות המחלקה החלו במבצע להרמת האירוע. כשאיתרנו רחבה שאליה האבא יוכל לצפות הישר ממיטתו במחלקה, היה ברור שזה המקום להקמת החופה.

''ארגון ״יד אברהם״ והצוותים שלנו פעלו במהירות כדי לאפשר את קיום החתונה מהרגע להרגע והיום בצהריים דמענו כולנו כשהחתן נופף לאביו בהתרגשות מן הרחבה. האב היה נוכח בחופה מרחוק, צפה ממיטתו כשלידו צוות המחלקה ומתנדבי ארגון ״יד אברהם״ ששימחו אותו. הוא שמע את הברכות, והמשפחה המצומצמת זכתה לרגעים מאוד מיוחדים ומרגשים. אף עין לא נותרה יבשה כשהמשפחה שלחה במיקרופון ברכות להחלמתו של אביהם״, הוסיפה האחות.

במהלך האירוע הקטן שנערך על פי כל נהלי משרד הבריאות, נכחו כאמור בני המשפחה המצומצמת בלבד, כאשר כל אנשי הדסה צפו מרחוק מחלונות המשרדים והמחלקות והריעו במחיאות כפיים.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין: ״רק בהדסה יכולים לקרות כאלה אירועים מרגשים. האפשרות להעניק לאב לצפות ולהשתתף בחתונת בנו - בעיקר כשהוא חולה מאוד, זהו רגע שלא ישכח, דוגמא ומופת למסירות והאנושיות הידועה של אנשי הדסה״.

צילום: אבי חיון