נתניהו בהערכת מצב:
נגביר את האכיפה וניתן קנסות

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערכת מצב במטה השליטה הארצי של המשטרה בבית דגן.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב (ראשון) הערכת מצב במטה השליטה הארצי של המשטרה בבית דגן, יחד עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ומ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן.

נתניהו אמר שיש להגביר את האכיפה והקנסות בערים אדומות וכן להדק את הכתרים סביב ערים אלה.

398 חולי קורונה חדשים אובחנו בישראל אתמול (שבת), לאחר שבוצעו 14,990 בדיקות. 2.8% מהבדיקות הן חיוביות. נכון להיום ישנם 669 חולים שמצבם מוגדר קשה. 234 מונשמים. מניין המתים מקורונה בישראל עלה ל-2,209 בני אדם.

ראש הממשלה אמר כי "אנחנו במאמץ גדול מאוד להמשיך את ההצלחה הגדולה של הסגר. אנחנו רוצים את כיבוד הכללים ברחבי הארץ, אני ער לכך שיש לנו עדיין אתגר גדול.

''קודם כל אנחנו צריכים למנוע את הזליגה של התחלואה מהערים האדומות. לא נשארו הרבה, מספרם ירד, וזה דווקא כתוצאה מזה שכן כיבדו את הכללים''.

נתניהו השמיע קריאה לראשי הציבור החרדי: ''לקיים את הכללים, לדאוג שהם יכובדו, ובכל מקרה צריך לעשות גם אכיפה. הגברת אכיפה זה כולל להבטיח שהסגרים מהודקים, וגם בתוך הערים אנחנו ניתן קנסות ככל שהדבר נדרש.

''אני הייתי שמח שהדבר הזה ייעשה בהתנדבות, בהבנה הדדית, כי המטרה שלנו היא לדאוג לכל אזרחי ישראל, לכולם בלי יוצא מן הכלל. לכך אנחנו צריכים גם אכיפה וגם הסברה, גם משמעת וגם את העבודה החשובה שהמשטרה עושה בתנאים קשים. אנחנו בעיקר מתמקדים בסגרים ובקנסות, יש עוד עבודה לעשות.

''הכי חשוב שכולם יבינו שאנחנו פועלים למען הבריאות של כל אזרחי ישראל ואת זה נשיג רק בהגברת המשמעת", הדגיש ראש הממשלה.