אלינור אגם בן-דוד נבחרה לאחת מ-100 נשות התרבות של צרפת

אגם בן-דוד מכהנת כנספחת התרבות בשגרירות ישראל בפריז. ''אין יום שבו אני לא חושבת על כל חבריי אנשי תעשיית התרבות בישראל''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

אלינור אגם בן דוד
אלינור אגם בן דוד
צילום: Fernando Pérez

נספחת התרבות של ישראל בצרפת, אלינור אגם בן-דוד, מכהנת ברשימת 100 נשות התרבות של צרפת לשנת 2020.

בטקס שהתקיים במוזיאון היוקרתי Palais de Tokyo בפריז הוכרזו שמות 100 הנשים של התרבות בצרפת לשנת 2020. האירוע נעשה בשיתוף פעולה בין משרד התרבות הצרפתי וחברת הפקות בשם THE WELL.

זו הפעם הראשונה שנכללת נספחת תרבות בנבחרת. ברשימת נשות התרבות אוסף מרשים של נשים בתפקידי מפתח מהנוף התרבותי: נשיאות ומנכ"ליות של מוסדות תרבות ברחבי המדינה ומנהלות אמנותיות. בין היתר נבחרו גם מנהלת האופרה של ליל, מנהלת יריד האמנות Fiac, מנהלת פסטיבל הסדרות הבינלאומי Séries Mania ועוד נשים מעוררות השראה.

אלינור אגם בן-דוד (37) היא במאית תיאטרון שיצרה בארץ ומונתה לפני חמש שנים כנספחת התרבות בפריז. במהלך תפקידה בשגרירות ישראל בצרפת זכתה לציון לשבח על עבודתה מטעם משרד החוץ והיא ניהלה וקיימה מאות אירועי תרבות ישראלים בכל רחבי צרפת ובכל תחומי התרבות.

אלינור מוסרת "מבחינתי האירוע מדגיש שאין להפחית בחשיבותם של אנשי התרבות. התקופה האחרונה הוכיחה לנו שמקומינו בחברה אינו מובן מאליו ושיש להילחם כל יום מחדש. אין יום שבו אני לא חושבת על כל אנשי תעשיית התרבות בישראל, חבריי, בימים מורכבים כמו אלו. הזכיה שלי היא גם בזכותם ואני גאה שהיתה לי הזכות לייצג אותם בצרפת אליה הם התקבלו בזרועות פתוחות".