פרופ' רוני גמזו
פרופ' רוני גמזו חדשות כאן 11

לפחות שלושה מיועציו של פרויקטור הקורונה פרופסור רוני גמזו מאיימים להתפטר נוכח פתיחת הלימודים בתלמודי תורה בערים חרדיות בניגוד להנחיות.

בחדשות 12 דווח כי גמזו נמצא בקרב מאסף על מנת למנוע בעדם מלהתפטר, והוא מנהל בשעות האחרונות שיחות אישיות עם כולם כדי להניא אותם מהתפטרות הזו.

לגמזו ברורה המשמעות הציבורית הגדולה כאשר לפחות שלושה אנשים מסביבתו הקרובה מתפטרים. עדיין לא ברור אם יצליח בסופו של דבר למנוע את ההתפטרות.

בישיבות פנימיות של צוות ''מגן ישראל'' אומר גמזו שהפתיחה של תלמודי התורה עלולה להוות ריסוק אמון הציבור בתהליך היציאה מהסגר. גם הוא וגם בעלי המקצוע האחרים חושבים שאסור בשום אופן לדון בכל מתווה של הגדלת התקהלויות ומתווים נוספים להגדלת מספר המשתתפים בחתונות.

ישיבת הקבינט הקרובה נקבעה ליום שלישי אחר הצהריים. גמזו חושב שצריך להקדים אותה, הוא מתעקש לקיים את ישיבת הקבינט כבר מחר כדי לדון במצב של תלמודי התורה. המסר שעובר הערב לבכירי הרבנים החרדים הוא ''תנסו להשתלט על המצב, אם לא יהיה סיכוי שלא נסכים למתווה פתיחת הישיבות ביום שלישי''.

בתוך כך, יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, אמר לנתניהו כי הלימודים בתלמודי התורה יימשכו בהוראת הרב קנייבסקי: "אנו מאמינים שלא תצא תקלה תחת ידו של גדול הדור, נבחנת האפשרות למציאת מתווה מוסכם של צמצום מספר הילדים בכיתות ולימוד במרחבים גדולים ומרווחים".

תיעוד: תלמודי תורה נפתחו בניגוד להנחיות חדשות כאן 11

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו