''יש הרבה בנות שמתאים להן להתגייס, גם בשירות לאומי יש בעיות''

ביקורת על סרטון ''חותם'' נגד שירות בצה"ל, "אני יודעת שאני אמורה להגיד שבנות ילכו רק לשירות לאומי. אבל הייתי שם. וואלה, חרטא".

ערוץ 7 , ל' בתשרי תשפ"א

שחר אליצור מקיבוץ חפץ חיים לא בטוחה שהסרטון החדש של ארגון ''חותם'' באמת משכנע בנות להעדיף שירות לאומי על פני שירות בצה"ל, והיא תוהה האם שנת שירות באמת עדיפה על פני שירות צבאי.

''אני יודעת שאני דוסה, אני יודעת שאני אמורה להגיד שבנות ילכו רק לשירות לאומי. אבל הייתי שם. וואלה, חרטא", היא מתארת בפוסט שפרסמה בפייסבוק.

''עכשיו רגע. יש הרבה בנות שעושות עבודת קודש בשירות לאומי. ויש הרבה בנות שיותר מתאים להן להתגייס. כן, שם הן יותר יתרמו מאשר בשירות לאומי''.

היא העידה: ''אני הרגשתי המון פעמים כמו נמלה שחורה שמנצלים אותה ות'כלס לא מממשת את הפוטנציאל תרומה שיכולתי לתת. וגם יש הרבה מאוד בעיות בשירות לאומי, ובצה''ל להרגשתי מנסים יותר להתקדם מבחינת הבת הדתית בעוד שבשירות לאומי יושבים על זרי הדפנה כי נו, לאן עוד הבת תלך?''.

לדבריה, כל צעירה בכיתה י"ב צריכה להעדיף את המקום שבו היא חושבת שתתרום יותר, בצבא או בשירות הלאומי''.

באשר לסרטון של ''חותם'', אליצור מזכירה ששירות משמעותי בצה''ל הוא לא רק בחיל האוויר. ''וגם הכרתי טייסת דתיה כזאתי, שתרמה ונתנה ווואלה, לא חרב העולם. הלוואי שהיא היתה היום איתנו, היתה מלמדת אתכם מה זו ענווה''.