בדיקת קורונה
בדיקת קורונה צילום: Yossi Aloni/Flash90

תמונת המצב היומית של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, אותו מפעיל אמ"ן, מתארת גם הבוקר (שני) המשך של מגמת בלימת מגיפת הקורונה בארץ.

על פי הדו"ח היומי, מספר המאומתים החדשים ליום ושיעור הבדיקות החיוביות לקורונה ממשיך לרדת. במקביל, גם הממוצע השבועי של מספר החולים החדשים במצב קשה ושל מספר המתים הצטמצם ביחס לשבוע שעבר.

לקריאת הדו"ח המלא

עם זאת, באמ"ן מזהירים כי היקף התחלואה עודנו גבוה באופן מוחלט ונתוני היומיים האחרונים אינם משקפים זאת בשל מיעוט הבדיקות בסוף השבוע לצד השפעת בדיקות סקר.

עורכי הסקירה מציינם נתון מדאיג נוסף לפיו בשבועות האחרונים מאותרת עודפת משמעותית המונה מאות נפטרים, ביחס לשנים קודמות החל מחודש אוגוסט ואילך.

לאור זאת במרכז ממליצים על יציאה מהסגר בקצב איטי אף יותר מהמתוכנן כרגע, סגרים דיפרנציאליים והשארת תחומי עיסוק מסוימים סגורים לזמן רב תוך פיצוי הולם.

משרד הבריאות פרסם הבוקר נתונים לפיהם במהלך היממה שהסתיימה אמש בחצות אובחנו בישראל ‏892 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. במהלך היממה התקבלו תוצאותיהן של 27,100 בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות היה גבוה מעט מזה שנמצא ביממה הקודמת ועמד על 3.5 אחוזים מכלל הבדיקות לגילוי חולים.

מאז פרצה מגיפת הקורונה אובחנו במדינת ישראל 303,846 בני אדם שנדבקו בנגיף. 2,209 מהנדבקים בקורונה נפטרו. מספר הנדבקים שהחלימו מהנגיף עומד הבוקר על 272,015, ואילו 29,617 מהנדבקים מוגדרים גם הבוקר כחולים פעילים.

1,152 מהנדבקים מאושפזים הבוקר בבתי החולים, 2,974 מבודדים במלוניות הקורונה ואילו 25,491 מהנדבקים מצויים בבידוד ביתי. מבין המאושפזים, מצבם של 619 חולי קורונה מוגדר קשה, 212 מהם מונשמים, ומצבם של 178 חולים נוספים מוגדר בינוני.