פסטיבל פנטזיה קולית

תזמורת הבארוק ירושלים פותחת את עונת הקונצרטים בפסטיבל מקוון ובמרכזו הקול האנושי – "פסטיבל פנטזיה קולית ONLINE"

קובי פינקלר - ערוץ 7 , א' בחשון תשפ"א

פסטיבל פנטזיה קולית-ערוץ 7
דוד שמר מנהל הפסטיבל
צילום: אלי לוי

תזמורת הבארוק ירושלים פותחת את עונת הקונצרטים בפסטיבל מקוון ובמרכזו הקול האנושי – "פסטיבל פנטזיה קולית ONLINE" - חמישה ימים של קונצרטים, כיתות אמן והרצאות שיועברו בשידור חי מאתרים שונים בירושלים וישימו במרכז את הקול האנושי.

הפסטיבל שיופעל במסגרת מגבלות ישודר בזמן אמת לשרתי צפייה פרטיים באיכות וידיאו ושמע מעולה, וילוו בכיתות אמן, בריאיונות ובשיחות.

במרכז הפסטיבל – ביצוע בכורה בישראל של אחת היצירות המוקדמות של הנדל (בעת כתיבתה טרם מלאו לו 20) - יוהנס פסיון בניצוח דוד שמר ובהשתתפות הזמרים יעלה אביטל, לירון גבעוני, אלון הררי, הילל שרמן, דורון פלורנטין ונעם לוונשטיין.

את יצירותיו של הנדל תפגשו בתכנית נוספת, "הדיוות של הנדל", ובה, בעזרת זמרות סדנת האופרה הלירית של ירושלים בניהולה של ד"ר סוניה מזר - ענבל בריל וקרינה רדזיון והשחקן איציק כהן-פטילון יסופר סיפור משעשע על היריבות בין הנדל לבן ג'ובני בונונצ'יני, וכן בין שתי פרימדונות איטלקיות שהופיעו בלונדון בהפקות האופראיות של שני המלחינים הללו.

בפסטיבל יושק האלבום "מיוהאן להאנס" ובו כוראלים ויצירות נוספות מאת באך בעיבודו הייחודי של מלחין יהודי-פרואני האנס לויטוס; לצד יצירות מהרנסנס הספרדי ומדרום אמריקה; בביצוע הזמרת יעלה אביטל, נגנית החליליות ענבר סולומון ומוסיקאים נוספים.

הכנרת הראשית של תזמורת הבארוק ירושלים, נעם שוס תוביל תכנית ובה מוסיקה צרפתית מהבארוק המאוחר – "הצרפתייה" מתוך האוסף "האומות" מאת פרנסואה קופרן לצד הקנטטה "ליאנדר והרו" מאת קלרמבו בביצוע דניאלה סקורקה.

כמיטב המסורת של פסטיבל פנטזיה קולית נארח מקהלה והפעם, מקהלת גיא בן הינום בתכנית "אסיפה" ובה מוסיקה מקורית שהותאמה במיוחד לקראת הפסטיבל לחברי ההרכב בשילוב נגנים מתזמורת הבארוק ירושלים בהובלתה של אורית מסר יעקבי – הצ'לנית הראשית של התזמורת. עוד בתכנית נבצע יצירות כליות מהרנסנס האיטלקי תוך יצירת קשרים מעניינים ובלתי מובנים מאליהם בין התקופות והסגנונות השונים. https://www.goshow.co.il/pages/minisite/143

לפני כל קונצרט תתקיים שיחה של חצי שעה עם משתתפים מהקונצרט ובה פרטים מעניינים על התכנית המוסיקלית. הכניסה לכל קונצרט בתשלום.

במהלך ימי הקונצרט יתקיימו כיתות אמן שישודרו ללא תשלום.