איך נוכל להשיג הצעות איכותיות?

כיצד נוכל להרחיב את מעגל ההצעות שלנו? כיצד נוכל לזמן לעצמינו הצעות חדשות? ובעיקר, כיצד נוכל להשיג הצעות איכותיות?

הרב שלומי שיבר , ב' בחשון תשפ"א

איך נוכל להשיג הצעות איכותיות? -ערוץ 7
הרב שלומי שיבר
צילום: נתן ווייל

בדרך לחופה – צריך לזכור כלל פשוט: עלינו לקחת שליטה על החיים שלנו, להיות אקטיביים בתהליך החיפוש ולא לתת לזמן לעבור, ובוודאי שלא לקבל כנתון את חווית האין-מוצא.

הצעות בדרך כלל יכולות להגיע משלושה כיוונים: מיוזמה אישית שלנו, ממעגלי חברים ומהזדמנויות של החיים. איננו יודעים מהיכן תבוא הישועה ואנו נדרשים לפתוח את כל הערוצים. מי שלא מתאים לו מסלול אחד, יוכל להשקיע בשאר המסלולים.

יוזמה אישית:

הירשמו באתרי היכרויות, אך היזהרו ממתחזים! מומלץ לברר לפני שנפגשים - תצאו רק עם מי שנראה לכם מתאים! שמרו על כבודכם! שדכנים - אל תסתפקו באחד, לכל אחד יש מאגרים שונים ובעיקר נקודת הסתכלות שונה. לכו אל הטובים שיש להם הצלחות ואל תשכחו לשלם! התקשרו מידי פעם להזכיר את עצמכם, יש להם הרבה לקוחות... ותמיד תנסו להכיר שדכנים נוספים. היפתחו למגזרים חדשים שטרם ניסיתם. זה מביא הצעות חדשות וגם פותח את הנפש ואת המזל. אחרי החתונה מגלים שההבדלים אינם גדולים כל כך וכולם עובדים על אותם הדברים. הסתכלו מחדש על כל ההצעות מהעבר. אולי יש הצעה שתוכלו לראות היום באור חדש, שתוכל להתאים. אחרי הכול אתם התקדמתם והשתנתם במהלך השנים וכך גם הצד השני.

מעגלי חברים:

הזכירו את עצמכם לחברים נשואים; הם לא שכחו אתכם אלא רק עמוסים מאוד בשגרת החיים. עשו רשימה של חבריכם מהעבר שיכולו לעזור. צרו איתם קשר ותעדכנו שאתם עדיין רווקים. תבקשו בנעימות שיחשבו על רעיון שיכול להתאים עבורכם. חישובו על אירועים ציבוריים או משפחתיים שבהם תוכלו לפגוש מכרים וידידים, הזכירו להם את עצמכם. כמובן, גם פרויקט 252 יכול לעזור בזה – במפגשי הזום המשותפים וכדו'. היו בקשר עם רווקים, להחליף הצעות בינכם. אך זכרו, כל אחד רואה את האחר לפי העיניים והנפש הייחודים לו. אל תקבלו את 'העובדות' ובוודאי לא הפרשנות שלהם כאמת, תבדקו בעצמכם!

הזדמנויות של החיים:

ערבי היכרויות – הזדמנות נפלאה להכיר אנשים חדשים. גם אם לא תמצאו שם את הזיווג שלכם, זה ירחיב את מעגל המכרים שלכם והם יוכלו להציע לכם הצעות וגם אתם להם. אירועים נוספים - חישבו באילו אירועים תוכלו להיות בחודשים הקרובים שיוכלו לזמן לכם הכרויות עם אנשים חדשים. אם זיהיתם מישהו בסביבתכם שיכול להתאים לכם, אל תהססו לבדוק עליו ולנסות להציע באופן ישיר או דרך מישהו אחר, יש אנשים שמאד יערכו פניה כזאת אליהם. רבש"ע מזמן לנו כל הזמן הזדמנויות חדשות להכיר אנשים, אנו נדרשים רק לזהות אותם ולממש אותם. חשבו בכל שבוע - איזו הזדמנות חדשה הזדמנה אלי בשבוע זה?

* נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות, ומכוון לגברים ונשים כאחד

הרב שלומי שיבר
צילום:נתן וייל

הרב שלומי שיבר הוא מאמן בנבחרת המאמנים של פרויקט 252. להצטרפות לפרויקט לחצו כאן.