צרפת תגרש מוסלמים קיצוניים

בעקבות עריפת ראשו של המורה שהציג קריקטורות של הנביא מוחמד: צרפת תגרש משטחה 231 מוסלמים קיצוניים. וגם: גילויים חדשים על הרצח.

ניסן צור - ערוץ 7 , א' בחשון תשפ"א

צרפת תגרש מוסלמים קיצוניים-ערוץ 7
מה קורה לצרפת?
צילום: סרג' אטאל. פלאש 90

צרפת פועלת לגרש משטחה מוסלמים קיצוניים מחשש לפיגועים נוספים, בעקבות הפיגוע במהלכו ערף המהגר הצ'צ'ני בן ה-18 אבולק אנזורוב את ראשו של המורה סמואל פטי.

רצח המורה התרחש לאחר שזה הציג בכיתה קריקטורות של הנביא מוחמד במהלך שיעור על חופש הביטוי.

שר הפנים ז'ראלד דרמנין הודיע כי צרפת מתכוונת לגרש משטחה לפחות 231 מוסלמים קיצוניים. לדברי דרמנין כל המגורשים נמצאים ב"תיק ההתראות למניעת מתקפות טרור" בצרפת העוקב אחר פעילות קיצוניים מסולמים העלולים להוות סיכון בטחוני למדינה.

דרמנין כבר ביקש מממשלת מרוקו לקבל לשטחה תשעה מבין המגורשים, והוא מתכוון לדון עם ממשלות אלג'יר וטוניס בבקשות דומות לקלוט את המוסלמים הקיצוניים לשטחן.

ברשימת המגורשים נמצאים 180 בני אדם שכבר נמצאים כעת בכלא ועוד 51 אנשים שייעצרו בקרוב, אמרו גורמים רשמיים בממשלת צרפת.

למעלה מ-850 מהגרים בלתי חוקיים רשומים ב"תיק ההתראות למניעת מתקפות טרור" בצרפת. הרשויות בצרפת כבר עצרו 11 אנשים בקשר לרצח ביום שישי, אך עדיין לא ברור האם הם יהיו בין המגורשים משטחה של צרפת.

בינתיים סיפר שר הפנים דרמנין כי ברהים חנינא, אביה של תלמידה בת 13 מכיתתו של פטי, המשמש גם כמטיף מוסלמי קיצוני, הוציא "פתווה" – פסק הלכה מוסלמי, שבעקבותיו החליט המהגר בן ה-18 להרוג את המורה שהציג קריקטורות של הנביא מוחמד. חנינא גם פירסם את פרטיו האישיים של המורה ברשתות החברתיות וקרא לפטרו מתפקידו.