נפטרה והותירה 14 יתומים

במוצ"ש נפטרה הרבנית דינה סאבאוויטש מבית שמש והיא בת 47 בלבד. הותירה אחריה 14 יתומים, הקטנה בת שנתיים וחצי.

בשיתוף 'וועד הרבנים' , א' בחשון תשפ"א | עודכן: 11:05

אילוסטרציה
אילוסטרציה
istock

אבל בקהילה החרדית בבית שמש: הרבנית דינה סאבאוויטש מבית שמש, דמות מוכרת ובעלת השפעה על נשות הקהילה, נפטרה לאחר חודשים ארוכים של התמודדות עם מחלת הסרטן. בת 47 בפטירתה.

הרבנית עמדה במשך עשרות שנים לימין בעלה הרב נתן יהודה שליט"א, דיין ופוסק בעדה החרדית ודמות תורנית מוכרת ומוערכת בעיר, הותירה אחריה 14 יתומים, הקטנה שבהם בת שנתיים וחצי בלבד.

לפני 6 חודשים גילו הרופאים אצל הרבנית סרטן אלים בגזע המוח והיא החלה טיפולי כימותרפיה. לפני כחודש היא הפכה למשותקת ברגליה בעקבות זיהום שהתפתח בעמוד השדרה. בתוך ימים ספורים הלך הזיהום והתפשט, מה שגרם להידרדרות מהירה במצבה – עד שהפכה למשותקת בכל חלקי גופה.

לאחר ייסורים קשים, במוצ"ש האחרון נפטרה הרבנית במיטתה בבית החולים, כשכאמור היא מותירה אחריה 14 יתומים מרוסקים, 8 מהם טרם נישאו, הקטנה בת שנתיים וחצי בלבד.

חברותיה ובנות המשפחה מספרות על אשה מיוחדת, בעלת חסד אמיתית ומסורה בכל מאודה לילדיה ומשפחתה. "עד לרגעיה האחרונים ממש היא עוד שוחחה וניסתה לעזור בכל מקרה בו התגלה צורך בסיוע", אומרת ד, חברתה הקרובה.

לסיוע ולתרומות לחצו כאן

לדבריה, הרבנית עשתה מאמצים כבירים להסתיר את ייסוריה מהילדים כדי שלא לצער אותם. ברגעים האחרונים ממש, כשהם התאספו סביב מיטתה היא ביקשה מהם דבר אחד: "תישארו חזקים ומאוחדים".

המצב הכלכלי בבית, שהיה מעורער מלכתחילה, החמיר דרסטית לאור העלות הגבוהה של הטיפולים בחודשים האחרונים. כעת, לאחר פטירת האם, מוצאת המשפחה את עצמה בפני שוקת שבורה. מכרים ועסקנים התגייסו כדי לסייע להם והקימו קרן מיוחדת שתסייע להם לעמוד על הרגליים. "את הרבנית אף אחד לא יוכל להחזיר. את החסר לא נוכל למלא. אבל להקל על המשפחה – אנחנו יכולים וחייבים", הם אומרים ומבקשים מהציבור הרחב להירתם ולתרום למען היתומים הקטנים.

לסיוע ולתרומות לחצו כאן