השר ישראל כ"ץ:
"אל תאיימו בבחירות, נכה אתכם שוק על ירך"

שר האוצר מבקש להעביר את תקציב 2020 ומגיב לאיומי כחול לבן, "בבחירות נכה אותם שוק על ירך. התקציב הדו-שנתי כבר מת באוגוסט"

רפאל לוי , א' בחשון תשפ"א

שר האוצר, ישראל כ"ץ, קרא היום (שני) להעביר את תקציב 2020 בהקדם ואמר כי התקציב לשנת 2021 יוכל לעבור בקריאה שניה ושלישית בפרואר 2021 ואמר "התקציב הדו-שנתי כבר מת באוגוסט"

בראיון למורן אזולאי בערוץ כנסת התייחס השר כ"ץ לעימות עם כחול לבן סביב סוגיית התקציב. כ"ץ אמר, "הם האריכו את החוק כדי למנוע בחירות ובחוק לא כתוב שצריך להעביר תקציב דו שנתי או את תקציב 2021".

אני מקדם את תקציב 2021 ואני עובד עליו כל יום, אנחנו נביא אותו בתחילת דצמבר, עם הרב חוקי הסדרים - חוקים שיש בהם רפורמות, תחרות, צמיחה, וזו התכנית הכלכלית שאנחנו צריכים".

כ"ץ תוקף את הצעת שר החוץ, גבי אשכנזי, כחול לבן לאשר תקציב בזריזות גם ללא חוק הסגרים, "ממש מומחה כלכלי גדול. שיתעסק במשרד החוץ יש לו שם הרבה עבודה. אני שר האוצר אני יושב עם הצוות המקצועי, ותקציב 21 שוא התקציב חוזה פני עתיד ושהוא חייב גם תוכנית כלכלית נלווית הוא לא יכול להיות תקציב רזה בלי חוקי הסדרים".

בשעה שבה אשכנזי מאיים 'אם לא תביאו ותעבירו' דבר שהוא בלתי אפשרי. אם אנחנו נלך לבחירות, בתור מי שלא רוצה בחירות ורוצה בהישארות הממשלה, אני אומר לו אל תאיים, אם אתםרוצים בחירות, ולא תתנו יד להעביר תקציב 2020 ו-2021, אנחנו נלך לבחירות ונכה אתכם שוק על ירך"

לדבריו משרד האוצר היה עסוק בהכנת תקציב 2020 אך כחול לבן מנעה את חקיקתו, וכי זו הסיבה שאין תקציב לשנת 2021.