משפחות שכולות מפגינות נגד טיפול בעריקאת: "יריקה בפרצופם של אזרחי ישראל"

משפחות שכולות מקיימות הפגנה בכניסה ל'הדסה' נגד הטיפול בסאיב עריקאת. "אסור לממשלה להציל את חייו של אדם שמתגמל רצח יהודים"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בחשון תשפ"א | עודכן: 22:12

משפחות שכולות החברות בפורום "בוחרים בחיים" יחד עם חברי תנועת "אם תרצו" מפגינים אחר הצהריים (שני) מחוץ לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, נגד הטיפול אותו מעניקה ישראל לבכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת.

המשפחות השכולות ופעילי "אם תרצו" הזכירו כי עריקאת, בין היתר, שלח מכתב תמיכה לרוצח השר רחבעם זאבי הי"ד וקידם את מדיניות החרם נגד מדינת ישראל ותהו מדוע הוא ראוי לזכות בטיפול רפואי חינם על חשבונם של אזרחי ישראל.

במחאה זעקו המשפחות השכולות ופעילי "אם תרצו" נגד צביעותו של עריקאת והביעו תקווה כי מדינת ישראל תמנע את המשך הטיפול בתומך הטרור.

בועז קוקיא, אביו של לוחם הנח"ל רון הי"ד, שנרצח בפיגוע בערד ומראשי פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות אמר כי "נציגי פורום בוחרים בחיים מגיעים לבית החולים הדסה למחות על כך שנותנים טיפול למחבל עריקאת מראשי הרשות התומכת בטרור ע״י תשלום משכורות למחבלים".

"אותו מחבל תופס מיטה ועולה כסף על חשבונם של אזרחי ישראל בעודו הוא והבוס שלו מעודד לרצוח אותם. בהזדמנות זו אנו קוראים למערכת הבטחון לשנות את היחס הסלחני לטרור הפלסטיני, כמו לחדש הצו שגנץ הקפיא כבר שלוש פעמים, האוסר על בנקים להעביר משכורות למחבלים", הוסיף קוקיא.

דבורה גונן, אימו של דני הי"ד שנרצח במעיין סמוך לישוב דולב שבבנימין, זעמה. "אסור לנו להתבלבל. מימון טיפול רפואי למי שמצדיק רצח יהודים ופועל כנגד מדינת ישראל והעם היהודי הוא יריקה בפרצופם של אזרחי ישראל. כך צבר עריקאת החביב על אירגוני החרם וה-BDS את הונו הרב. אין כל הצדקה לקבל אותו בזרועות פתוחות. כל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר לרחמנים".

הרצל ומירב חג'אג' הוריה של סגן שיר הי"ד שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב הוסיפו, "אסור לממשלת ישראל להציל את חייו של אדם שמתגמל רצח של יהודים. מי שפועל להעמיד את חיילנו לבית דין הבינ"ל בהאג לא יכול לזכות לשמירה על בריאות בחסות מדינת ישראל.

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" סיכם, "אין שום סיבה שאזרחי ישראל יחויבו לממן טיפול רפואי VIP לאויביהם. לכל הפחות, יש לקזז את כספי הטיפול מן הרש"פ שהרי יכלה גם לשלוח אותו לירדן או לאירופה. עריקאת מקדם פעילות אינטנסיבית נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג, מקדם סיוע כלכלי של הרש"פ לארגוני BDS שלחלקם קשרים עם ארגוני טרור ופירסם מכתב תמיכה ברוצחי השר רחבעם זאבי הי"ד, ועוד".

פלג הדגיש כי "יש לזכור כי עריקאת המליונר הוא סמל לשחיתות ושנוא מאד בכל המזה"ת ולא רק על ערביי יו"ש ועזה. אנו מצפים שממשלת ישראל תקזז את כספי הטיפול הללו לאלתר. די למימון אויבי ישראל. די לאבסורד".