הדוב שננטש והפך לכוכב

סטפן הדוב ננטש על ידי הוריו לפני 28 שנה וכיום הוא התרגל לחיי בני האדם ואף הפך לכוכב

מתנאל ראט , א' בחשון תשפ"א

הדוב שננטש והפך לכוכב-ערוץ 7
יש לדובים גם יכולות מפתיעות
צילום: iStock

החיים של סטפן נשמעים כמעט כמו קלישאה- הוא ננטש על ידי הוריו בגיל צעיר, עבד קשה וכיום הוא כוכב שגם מצטלם למגזינים. אבל בניגוד לסיפור הרגיל, סטפן הוא בכלל לא בן אדם אלא דווקא דוב.

לפני כ28 שנה, טיילו סבטלנה ויורי פנטלנקו ביער ברוסיה ומצאו לתדהמתם גור דובים קטן שננטש על ידי אימו. בני הזוג התאהבו מיד בגור החמוד וגידלו אותו בביתם כאחד מבני המשפחה.

גור הדובים קיבל את השם "סטפן" והתרגל לחיים בקרב בני האדם. סטפן למד במהרה לתקשר עם שאר בני המשפחה ולחלק להם כיפים, לשחק איתם ואפילו לשבת יחד עם כולם ליד שולחן האוכל.

כיום, 28 שנים לאחר מכן, הסיפור של סטפן התפרסם ברחבי העולם והגיע גם אל קמפיין צילום רוסי שהחליט לשכור אותו. הצלמת האחראית על הקמפיין הסבירה שהיא התלהבה מכך שסטפן הוא דוב חברותי שלא מפחד מבני אדם ושאפשר להתקרב אליו ואף לגעת בו בלי חשש.

לדברי מארגני הצילומים, מטרת הקמפיין היא לשבור את הסטיגמה על רוסיה כארץ קרה שלא מחייכים בה- ולהראות שאפשר לחייך ולשמוח גם בקור הרוסי. הצילומים היו בהשראת סיפורי אגדות מרחבי העולם שהצטלמו יחד עם סטפן בשלג הרוסי.

הצילומים יחד עם סטפן התפרסמו במהירות ברחבי הרשת, ועוררו עניין חדש בסיפור המדהים שלו. לדברי מילה הצלמת, היא חשבה שהצילומים עם סטפן יהיו הפרויקט האחרון שלה, אבל ההצלחה של התמונות עודדו אותה להמשיך לצלם גם בפרויקטים נוספים.

אז אם אתם מחפשים דמות להופעת אורח ייחודית- נראה שסטפן רק מחכה לעבודה הבאה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!