סאיב עריקאת
סאיב עריקאת צילום: רויטרס

פורום המשפחות השכולות ונפגעי הטרור "בוחרים בחיים, וארגון "תורת לחימה" פנו הערב (שני) לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הביטחון בני גנץ ולשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ודרשו שלא לשחרר את גופתו של סאיב עריקאת, אם יוכרז על מותו לאחר שטופל בישראל.

"אנו הרצל ומירב ההורים של סגן שיר חג'אג מ"פורום בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי טרור, יחד עם ראשי ארגון "תורת לחימה" פונים אליכם בדרישה שלא להחזיר את גופת המחבל סאיב עריקאת לידי משפחתו ולידי הרש"פ וזאת על פי החלטתכם שלא מחזירים גופות מחבלים עד להשבת הנעדרים", נפתח המכתב.

כותביו הוסיפו, "עריקאת היה אחראי ישיר להעברת משכורות מחבלים, תמיכה במחבלים שרצחו ישראלים (לדוגמא, המחבלים שרצחו את האלוף במיל' והשר רחבעם זאבי), שיתוף פעולה עם הארגון האנטישמי BDS ועוד".

"עריקאת פעל רבות להעמיד את חיילי וקציני צה"ל ל'משפט' בבית הדין בהאג על ביצוע כביכול של "פשעי מלחמה" בשיתוף פעולה מלא עם החמאס, ועוד עשרות דוגמאות. על כן דינו כמחבל לכל דבר ויותר מכך, כך צריך להתיחס אליו ולא להחזיר את גופתו כל זמן שילדינו הנעדרים נמצאים בשבי החמאס".

המכתב נחתם בבקשה למדיניות בלתי מתפשרת בנושא. "זאת אחריותכם הישירה למען חיילי צה''ל, למען אזרחי ישראל, ולמען המלחמה הבלתי מתפשרת כנגד שונאי ישראל ורוצחים לאומנים, שחובתכם כקברניטי מערכת הביטחון להוביל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו