דני קושמרו מחפש את הלוויתן הקטלני קשת 12

הערב (שלישי), מיד אחרי המהדורה המרכזית בקשת 12 ישודר הפרק הראשון בסדרה החדשה של מגיש החדשות דני קושמרו - "עד הקצה".

קושמרו מספר שאחרי תאונת האופנוע שעבר ב-2018, הוא "הבין שחיים רק פעם אחת, ולחיות זה לקחת סיכונים".

קושמרו עשה את כל הדרך לטרומסו - השער לקוטב הצפוני והעיר הגדולה הצפונית ביותר על פני כדור הארץ. טרומסו נמצאת על אחד מ-239,057 האיים של נורווגיה.

המטרה של הנסיעה - להיכנס למים הקפואים של הים הצפוני ולהיות הכי קרוב לאורקה - הלוויתן הקטלן - טורף-העל הימי מספר אחד, מי שנמצא בראש שרשרת המזון של האוקיינוסים.

"הלוויתן הקטלן, ה"אורקה", רחוק מלהיות היצור הימי הגדול ביותר", כתב קושמרו בפוסט באינסטגרם, "ואל תתנו למראה השחור לבן החביב שלו לבלבל אתכם – כי באחד הטורפים הכי קטלניים והכי המתוחכמים שיש בטבע בכלל".

"רצינו לפגוש אותו בטבע, בים הצפוני", מוסיף קושמרו, "עלינו על מה שהיה שוברת קרח ישנה בקור שרק חורף נורבגי יודע לספק, כשהמשימה היא לחפש אחרי להקות האורקות ואז לעשות את המעשה ה(לא ממש) הגיוני ולקפוץ אל תוך מימיי האוקיינוס הקפוא שטמפרטורת המים שלו היא 2 עד 4 מעלות, קור שמספיק רק כמה דקות של טבילה בו כדי שהגוף של "יונק יבשתי מסוג אדם" יהפוך בעצמו לאוכל דגים קל להגשה".

"בכל מסע אתה נוסע רחוק כדי לנסות ולחפש שם קצת את עצמך", הוא כותב, "לפני שנתיים נכנסתי חזיתית עם אופנוע במכונית, הרסתי דוקאטי ו-וולבו, ושכבתי על אספלט באיטליה כשאני לא יודע עד כמה נפגעתי ואם בכלל אלך שוב, רק בדיעבד הבנתי שאם האמבולנס היה מאחר בכמה דקות הכל היה נגמר.
אנחנו באים לפה לכמה שנים בלבד לתקופה קצרה שהיא בעצם צבר מצומצם של חוויות שעושות אותנו מי שאנחנו".

"לסדרה קראנו "עד הקצה" והיא עוסקת בטבע, באדם ובקצה של שניהם, כי שם בקצה אתה קופא למוות על קרחון או מזיע על דיונה לוהטת באיזה מדבר, ולפעמים קשה ולעיתים אתה סובל ממש, אבל שם בקצה, זה תמיד - הרבה יותר מעניין", מסכם קושמרו.

כשקושמרו היה מנותק מהכותרות קשת 12

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו