אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

המשטרה עצרה לפנות בוקר (שלישי) 16 בני אדם החשודים במעורבות בפרשת הונאה באמצעות הסלולאר, בהיקף של מעל חצי מיליון ש''ח.

היחידה המרכזית במחוז חוף ניהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה במחלק הסייבר, בחשד להונאה בהיקף של מאות אלפי שקלים על-ידי 16 בני אדם מכל רחבי הארץ, שפעלו באופן שיטתי לאורך תקופה ארוכה תחת ניהול מאורגן של בני זוג תושבי קרית טבעון בשנות ה-40 לחייהם.

הקבוצה הוציאה במרמה כסף רב מעשרות קורבנות, על-ידי השתלטות על מנויי הטלפון הסלולארי שלהם בשיטה מתוחכמת, וחדירה באמצעותם אל חשבונות הבנק שבבעלותם, כך שהצליחו למשוך כסף או להעביר כספים אל חשבונות אחרים.

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים, כאשר יחידת הסייבר בימ"ר חוף ניתחה תלונות אזרחים וזיהתה שיטת הונאה דומה ברחבי הארץ, בה עשרות אזרחים, חלקם קשישים ובעלי ממון, התלוננו שבוצעו בחשבונות הבנק שלהם פעולות ללא ידיעתם באמצעות האינטרנט, לרבות העברת כספים בסכומים שונים אל חשבונות של אנשים זרים.

בתוך כך, המשטרה פתחה בחקירה סמויה תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים שונים, לרבות סיוע יחידת מס"א (מרכז סייבר ארצי) בלהב 433, כאשר כל אלה חשפו מספר רב של מעורבים ובראשם כאמור, בני זוג תושבי קרית טבעון.

החבורה בחרה לבצע את ההונאות באופן ייחודי בהתאם לתקופת הקורונה, בדגש על תקופות הסגר בהם הקורבנות (בעיקר הקשישים) לא יצאו את ביתם ולא פקדו את סניפי הבנק, כך שלא לא יכלו לעקוב או להבחין אחר תנועות חשודות בחשבון הבנק שלהם, דבר שאיפשר לחשודים להמשיך ולהוציא כספים במרמה באין מפריע.

הבוקר (שלישי) עברה החקירה לשלב הגלוי כאשר בלשי ימ"ר חוף עצרו 16 חשודים בכל רחבי הארץ, לצד חיפוש בבתיהם ותפיסת מחשבים, התקני אחסון דיגיטאליים וממצאים העשויים להיות רלוונטיים לחקירה. בנוסף, ככל שאזרחים מבחינים כי נפלו קורבן באותה השיטה ובוצעו בחשבונות הבנק שבבעלותם פעולות פיננסיות חשודות, להגיש תלונה בהתאם .

בכוונת המשטרה להביא את החשודים בהמשך היום לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בעכו. ''מדובר בפרשיה מורכבת שחשפה שיטת הונאה מתוחכמת, תוך ניצול מכוער של מצוקת אזרחים בעת הזו, ובכוונת המשטרה למצות עם המעורבים את מלוא חומרת הדין", אמרו במשטרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו