ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, תקף (שלישי) בחריפות את ראש הממשלה נתניהו בעקבות נאומו אתמול בכנסת בו קרא לאופוזיציה "באסה סבבה".

בשיחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM אמר ברק, "אני לא מקבל את כל הפריימינג הזה של נתניהו זה סתם מסך עשן, הוא הסתבר כאפס בניהול אפס במנהיגות ואפס בדוגמה אישית ומאה בהצגות ופרזנטציות, הוא יכל להיות פרזנטור מעולה".

על כך שהסגר הצליח אמר ברק, "עצם הסגר הוא הודאה בכישלון, נתניהו אשם במחדל הגדול מאז הקמת המדינה, נגיע למספרי הקורבנות של מלחמת יום הכיפורים, האסון הכלכלי והאנושי הוא נורא, תסתכלו על הרציחות בבית, על המיליון איש שאיבדו את עולמם, לעשות הצגת פרזנטור זו לא מנהיגות".

בהמשך התייחס לכך שלכאורה הוא תומך באופן כלכלי על הפגנות המחאה, "אני גאה בכל תרומה, זה הדבר הכי חשוב ומרענן שקורה בחברה הישראלית היום (ההפגנות). אני לא תורם להם כסף, אני תורם את המעט שאני יכול לעמותות. אילו היה לי הרבה מאוד כסף, אני לא חוסך שום מאמץ לסייע להם בשום דרך. אם לך ולענת היה הרבה מאוד כסף, הייתי פונה אליכם והייתי ממליץ לכם למצוא דרך לסייע".

בהמשך הוא התייחס לתיקי ראש הממשלה ואמר, "ראש הממשלה משתמש באופן עקבי בכח שנותן לו התפקיד, לא כדי לעשות את מה שחשוב לאזרחי המדינה, לא לקדם את שלטון החוק. אלא כדי להימנע מהמשפט. הוא מפעיל את כל הכלים שהוא יכול, הוא תקף את החוקרים ואת השוטרים, זה דבר שלא יתואר, יועץ משפטי חזק היה חותך את זה באחת, היה מודיע שיש הסכם ניגוד עניינים, היומע"ש צריך אומץ לומר ראש ממשלה מכהן מועל בתפקידו.

''כרגע הדבר החשוב ביותר זה שנתניהו יתפטר, משאלת ליבו זה שאביחי מנדלבליט יתפטר וימנו דחליל, אפשרות אחרת היא להציע עסקה לגנץ או לבנט כדי שמישהו מהם יקבל את כס ראש הממשלה יום אחרי שמעבירים בכנסת חוק צרפתי", הוסיף אהוד ברק.

נתניהו בנאום "באסה סבבה"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו