המנהיג האוונגליסטי, ד"ר מייק אוונס, המשמש גם כיועץ של הנשיא דונלד טראמפ מזהיר כי אם הנשיא לא ייבחר מחדש, ישראל תעמוד בפני לחץ מצד הדמוקרטים לעשות ויתורים ביהודה ושומרון.

אוונס, מייסד המרכז למורשת ידידי ציון, מודה כי המצב בסקרים אינו נראה ורוד במיוחד עבור הנשיא. "העצבים שלנו מרוטים, מצבו של הנשיא במירוץ לא נראה טוב כרגע", הוא אומר בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "טראמפ הוא הנשיא הפרו-ישראלי ביותר בהיסטוריה האמריקאית. אבל הוא לא מצליח כל כך בסקרים. כמובן שהסקרים טעו בעבר ולכן אנו מקווים שהם טועים הפעם".

אוונס מציין כי הגורם הפוגע ביותר בקמפיין של הנשיא המכהן הוא מגיפת הקורונה. "אין לי עוד תומכים לעורר כי כולם כבר מגוייסים. לא 80% מהם אלא 110% מהם. מה שפוגע ומבלבל את הבוחרים זה נגיף הקורונה".

לדעתו, "הבחירות הפעם מסובכות יותר מההתמודדות בשנת 2016. יהיו בחירות צמודות מאוד".

אוונס מבהיר שהוא אינו מפחד מג'ו ביידן. "ביידן אינו אנטי-ישראלי. הוא היה פרו-ישראלי. אבל דונלד טראמפ הוכיח פרו-ישראליות ויחד עם אנשיו - דייוויד פרידמן, אבי ברקוביץ ', ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט - הרים את תוכנית השלום האדירה במזרח התיכון שאת פירותיה רואים כיום".

עם זאת, הוא מזהיר כי עלייה של ביידן תחשוף את הבית הלבן להשפעות שמאל רדיקליות וללחץ על ישראל לעשות ויתורים מדיניים.

"אם הייתי מייעץ לבנימין נתניהו, הייתי אומר לו לספח כעת את יהודה ושומרון. אני לא באמת סומך על הדמוקרטים ואני לא חושב שהם יגרמו נזק רב, אבל בטוח שהם לא יעזרו הרבה. הם ינסו לערב את הפלסטינים בתוכנית המאה. אני לא יודע מה הם יעשו עם המצב באיראן. אני מקווה שהם לא יזרקו עליהם כסף, כמו שעשו בזמן אובמה", אומר אוונס.

"אם הייתי במקום נתניהו זה מה שהייתי עושה ולא משאיר פתח לדמוקרטים לטעון טענות עתידיות. שליטה בשטחי ארץ ישראל התנ"כית אינה משהו שמצריך התנצלות", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו