השרה עומר ינקלביץ' בביה"ח לניאדו: ''אתם החיילים שלנו בחזית''

שרת התפוצות סיירה במיון הנשימתי ובמחלקת קורונה של לניאדו, "הצוות הרפואי מעורר הערצה. אי של אחדות ואחווה במדינת ישראל".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בחשון תשפ"א

השרה עומר ינקלביץ' בביה"ח לניאדו: ''אתם החיילים שלנו בחזית''-ערוץ 7
עומר ינקלביץ' בלניאדו
צילום: דוברות

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' (כחול לבן) הגיעה הבוקר (שלישי) לסיור מקיף בבית החולים לניאדו וביקרה במיון הנשימתי ובמחלקת קורונה.

השרה התקבלה על-ידי המנהל הרפואי של בית החולים פרופ' צבי שמעוני, האחות הראשית אסתר שיר, סמנכ"ל פיתוח משאבים וקשרי חוץ מאיר מרק ומנהל משאבי אנוש מאיר בעלז.

השרה שמעה סקירה מקיפה מפיו של פרופ' שמעוני, על התמודדות בית החולים עם הטיפול בחולי קורונה החל מחודש מרץ ועד היום.

"טיפלנו עד היום בכ-500 חולי קורונה, וזה בנוסף לפעילות העניפה המבוצעת במיון הנשימתי - פעילות שזהה בהיקפה לפעילות של מרכזי על", ציין פרופ' שמעוני.

השרה הציעה מספר שיתופי פעולה בנושא קשר עם יהדות התפוצות, בדגש על יהדות צרפת, קהילה שרבים מתושבי נתניה נמנים עליה. מאיר מרק, סמנכ"ל פיתוח משאבים וקשרי חוץ, הציג בפני השרה את העשייה הרבה של צוות לניאדו מול יהדות התפוצות - הן בהיבט של קשרי רפואה ומחקר, הן בהיבט של גיוס משאבים והן בהיבט של קליטת עלייה.

במחלקת קורונה פגשה השרה את הצוות הרפואי והסיעודי והתרגשה לראות את מנהל המחלקה עובד בתוך המחלקה כאחד הרופאים הזוטרים.

השרה ינקלביץ' אמרה לצוות הרפואי: "בימים הקשים האלו אתם הלוחמים שלנו שעומדים בחזית. אני וחבריי לממשלה מחוייבים לעשות הכל כדי לוודא שאתם תוכלו לעשות את עבודת הקודש שלכם בשקט ועם כמה שפחות טרדות".

בביקור עלו סוגיות שונות הקשורות ללכידות החברה הישראלית, דווקא בעת הזו - "עת מלחמה" כהגדרת השרה. "מעבר לחשיבות של ביה"ח לניאדו בטיפול בכחצי מיליון אזרחים, יש לו חשיבות מיוחדת עבור אוכלוסיות מודרות, ובייחוד עבור החברה החרדית שמתמודדת בימים אלו עם מציאות לא פשוטה''.

ינקלביץ' הזכירה כי ''ביה"ח נוסד על ידי האדמו"ר מצאנז זצוק"ל ועד היום נותן טיפול מקצועי ואנושי לציבור החרדי תוך התחשבות באורח החיים הייחודי שלו. כשמסתובבים במסדרונות בית החולים פוגשים פסיפס מגוון ויפהפה של החברה הישראלית. עובדים פה זה לצד זה יהודים, ערבים, חרדים, חילוניים, גברים ונשים. זה נותן תקווה שניתן לקיים אי של אחדות ואחווה במדינת ישראל".