19 שנים לרצח
ריבלין באזכרה לרחבעם זאבי: ההתנקשות הצליחה אך משימת הרוצחים נכשלה

נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה הממלכתי לגנדי, "את הנחישות שהפגין דורו של גנדי אנו צריכים היום במאבקנו על החיים בצל הקורונה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בחשון תשפ"א

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים בטקס האזכרה הממלכתי לשר רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל במלאת 19 שנים להירצחו.

הטקס התקיים למרגלות קברו של גנדי בהר הרצל, במתכונת מצומצמת בשל מגבלות המאבק בנגיף הקורונה.

"19 שנה חלפו מאותו יום בו יריות מתנקש רצחו ופגעו בשר בישראל. 19 שנה שאנחנו זוכרים ומזכירים, גם אם השנה מציאות חיינו מחייבת לעשות זאת מרחוק", אמר הנשיא בפתח דבריו והמשיך: "כשרחבעם זאבי נרצח, נרצח גנדי האבא, וגנדי הסבא, וגנדי האיש, וגנדי החבר, אבל המתנקשים ביקשו בראש ובראשונה לפגוע במדינת ישראל של גנדי.

''הם ביקשו את השר, את המנהיג, את האלוף, את חבר הכנסת ויושב ראש המפלגה, את הסמל. הם רצו להוריד את דגלנו, לפגוע בזקיפות קומתנו, לנתץ את רבונותינו, לזרוע טרור כאן בארץ הטובה, הארץ שגנדי כל כך אהב. ההתנקשות הצליחה אך משימת הרוצחים נכשלה. מדינת ישראל איתנה, מעמדה באזור מתחזק והארץ רק הולכת ונבנית".

בסיום דבריו אמר הנשיא: "את הנחישות שהפגין דורו של גנדי במאבק להקמת המדינה, אנו צריכים היום במאבקנו על החיים בצל הקורונה. את הנחישות הזו אנו צריכים במלחמה על הבריאות ועל הכלכלה, על החינוך ועל התרבות. אני מאמין כי אם כל אחד ידאג למסכה שלו ולא יחפש רק את המסכה של הזולת, יכול נוכל לנגיף".