רס"ן (מיל') שמוליק ידוב
רס"ן (מיל') שמוליק ידוב צילום: דובר צה"ל

קוראים לי שמוליק ידוב, ואני משרת מילואים קרבי בגדוד 9207 המשתייך לחטיבת המילואים המפוארת 16.

התגייסתי בשנת 1987 לחטיבת גולני, יצאתי לקצונה והשתחררתי כסמ"פ. השירות בחטיבה החומה היה מאתגר ביותר, מרתק ולא קל, אבל אני רואה אותו רק כהכנה לשירות המילואים שאני מבצע שהוא מרתק ומאתגר לא פחות.

ב-1992, לאחר טיול פוסט-השחרור המסורתי נחתתי היישר לחטיבת "ירושלים". כל מה שידעתי עד אז על שירות מילואים היו קטעי סיפורים של אחי ואבי, וקטעים מ"גבעת חלפון". לאחר המפגש הראשוני עם חיילי מחלקת המילואים ששובצתי אליה כמפקד, מפגש שכלל "איפה לחמת בשלום הגליל?", "אה, הייתה לי אז בר מצוה", הבנתי שהעסק רציני.

למדתי להכיר גדוד מילואים מופלא, שליווה ומלווה אותי עד היום. מדובר בחבורת אנשים ערכיים, מקצועיים ונאמנים, עורכי דין, אנשי הייטק, רופאים ועוד. אנשים שלובשים מדים, לוחמים ופועלים למען בטחון מדינת ישראל.

מערך המילואים הוא בפירוש ארץ ישראל בהתגלמות החזון האידאלי שלה - התנדבות, מסירות, ערכים, נאמנות, אהבה וסובלנות. הם כולם מילים הנמצאים במהות השירות ובלב המתנדבים לשירות.

חטיבת ירושלים בה אני משרת כיום היא חטיבה שאזכור תמיד, חטיבה שעובדת קשה, שנכחה במלחמות ישראל, אבל כזו שאיננה רודפת תהילה- אלא אחת שפועלת בצניעות ובנחישות.

ביום כזה אני גאה להיות משרת מילואים.

רס"ן (מיל') שמוליק ידוב הוא קצין הנדסה בגדוד 9207

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו