השר רפי פרץ: לפעול נגד שוד העתיקות ביו"ש

שר ירושלים ומורשת רפי פרץ באתר מורשת שעבר שוד בבקעת הירדן: "לא ניתן שימחקו את ההיסטוריה שלנו ביהודה ושומרון".

ערוץ 7 , ב' בחשון תשפ"א

השר פרץ בבקעה. היום
השר פרץ בבקעה. היום
צילום: דוברות

כחלק מתכנית העבודה שלו למאבק בשוד העתיקות ביהודה ושומרון, סייר היום (שלישי) שר ירושלים ומורשת רפי פרץ בפצלאס ובתל סוכות – אתרים אשר עברו שוד על ידי פלסטינים.

לשר התלוו יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחיאני, סגן ראש המינהל האזרחי ביו"ש, שי כרמונה, מנכ"ל המשרד אבי כהן והדרג המקצועי.

האתר פצאליס, הממוקם בין מושב תומר לפצאל בתוך הכפר אל-פאציל, ומתוארך מימי הבית השני ובנה אותו הורדוס כחלק מהבנייה ברחבי ארץ ישראל.

השר פרץ אמר, "הריבונות כאן היא א ב של הישראליות שלנו, לצערי הרב יש כאן שוד עתיקות. אנחנו צריכים לפעול נגד שוד העתיקות הזה להוסיף כאן המון פקחים, לתת תקציב להמשיך פה את הבניה ולהפוך לאתר תיירות פורח. למי בעולם יש אתר כזה למעלה מ2000 שנה שיכול להגיד כאן גדלו האבות שלנו, לא ניתן לפלסטינים לנסות למחוק את ההיסטוריה שלנו כאן".

ראש מועצת יש"ע דוד אליחאני אמר, "ביקור ראשון בבקעת הירדן שהמשמעות שלו לא רק לשבת בירושלים ולדבר על שמירת ארכיאולוגיה, ולהביא לידי ביטוי גם את התפקיד האחריות והסמכות וגם לבוא לתקצב את זה. אני מברך את השר שהגיע לכאן, מי ייתן וביום מן הימים בעזרת של השר נוכל להפוך את האתר זה לתיירותי שאליו יגיעו מאות ואלפי תיירים לראות את האתר הארכיאולוגי המדהים הזה ועל כך תודה רבה".

עוד הוסיף השר, "אני נמצא בקשר עם משרדי הממשלה ובראשם משרד הבטחון והשר העומד בראשו בני גנץ וכן סגנו השר מיכאל ביטון, אנחנו לא נפקיר את המקומות האלו. נמצא את המשאבים ונרים את האתרים האלו על נס."