פרופ' רוני גמזו: בדיקות קורונה גם בלי הפנייה מרופא לע"מ

ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, קיים אחר הצהריים (שלישי) תדרוך בנוגע להתפתחויות במאבק בנגיף הקורונה והיציאה מסגר החגים.

"כל המגזרים בירידה בכמות המאומתים ובשיעור הבדיקות החיוביות", אמר גמזו והוסיף, "אנחנו ממשיכים לבחון יום יום את הנתונים, המצב עדיין טוב".

גמזו ציין בהקשר זה גם את המצב במגזר החרדי , "השרים החליטו על שחרור הערים ביתר עילית, מודיעין עילית, אלעד ובני ברק מסגר".

"אנחנו יוצאים מהמצב של ערים אדומות, אבל זה לא אומר שזאת זריקת הרגעה. אנחנו בוחנים כל עיר, גם על אחוז הבדיקות החיוביות ועל יחס ההכפלה. בשיא רוב הערים היו בשיעורי הכפלה גבוהים", ציין גמזו.

גמזו: המגיפה מופצצת דרך הצעירים לע"מ

בנוגע לבדיקות הקורונה אמר פרופ' גמזו כי המדיניות בנושא תשתנה וכי כל אדם יוכל להיבדק לקורונה גם ללא הפנייה מרופא.

בתדרוך התייחס גמזו גם למתווה קיצור הבידוד וציין כי כדי לקצר את הבידוד יש להיבדק ביום השלישי לחשיפה לחולה המאומת ובהמשך אחרי 10 ימים. עם קבלת התוצאות השליליות לקורונה הנבדק יוכל להשתחרר מהבידוד. "בימים הקרובים נעדכן את מערכות המחשוב והמתווה החדש לקיצור 14 ימי הבידוד".

במהלך התדרוך הבהיר פרופ' רוני גמזו כי למרות אחוזי תחלואה נמוכים אצל צעירים, ההפצה של המגיפה בציבור עוברת דווקא דרך הילדים ובני הנוער.

"המגיפה הזו, בטח בגל השני, היא מגיפה שעוברת ומופצת דרך הצעירים", אמר גמזו, "בין אם זה נערים, צעירים, אפילו ילדים. היא מופצת דרכם, לא תמיד הם סימפטומטיים".

"ואז היא מגיעה לשלב הסימפטומטי", הוא המשיך, "או למחלה היותר קשה והיותר בולטת אצל המבוגרים, וכן - גם לאשפוז. ולכן, עצירת המגיפה היא אבחון, ידע ומודיעין"

גמזו: בדיקות יאפשרו לקצר את הבידוד לע"מ

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו