"לממש את ריבונותנו בהר מתוך עוצמה"

השדולה לחיזוק מעמד הר הבית בראשות ח"כ אריאל קלנר וח"כ מאי גולן מהליכוד הושקה היום (שלישי) בכנסת.

בפתח הדברים אמר חה"כ אריאל קלנר: "הר הבית הוא הראשית והוא התכלית. הוא גם המפתח לשליטתנו בארץ כולה: השולט בהר, שולט בארץ. הכנסת היא הריבון במדינה והר הבית הוא המפתח לריבונות יהודית בארץ ישראל".

"בשדולה הזו נפעל לחיזוק התודעה, לחיזוק מעמדנו בהר הבית, נחזק את העולים להר. בשנים האחרונות יש עליה גדולה במודעות ובתודעה. הכל בזכות העושים במלאכה. המטרה להמשיך ולעלות. גם את התודעה וגם את כמות העולים", הוסיף.

חה"כ מאי גולן אמרה: "הר הבית הוא המקום החשוב ביותר ביהדות ועלינו לפעול ביתר שאת כדי שאותו מקום הטומן בחובו כל-כך הרבה משמעויות היסטוריות יתנחל בלבבות של כולנו. שימור הריבונות שלנו בהר הבית והמשך התפילה של כל יהודי ויהודי הכרחיים לנו כעם וכמדינה. אין לי ספק שהשדולה שהקמנו תפעל בדיוק ברוח זו כדי להבטיח את הזכויות הבסיסיות של העם היהודי."

ר' השב"כ ויו"ר ועדת חוץ וביטחון לשעבר אבי דיכטר אמר: "עלינו לפעול בהר הבית לא בזכות הכוח אלא בכוח הזכות. אסור לנו להשלים עם מצב בו שם המסגד "אל-אקצא" מוחל על כל הר הבית. המוסלמים הפכו את כל הר הבית לאל-אקצא. מצד שני, אין לכנות את היהודים המבקרים בהר הבית "מטורפים". לא ייתכן שהסממן היהודי היחיד בהר הבית זה תחנת משטרה, אפילו ללא דגל ישראל. עלינו להתייחס להר הבית כמקום הקדוש ליהודים ולהבטיח שישאר בידינו."

חה"כ לשעבר ופעיל הר הבית יהודה גליק אמר: "אנחנו רואים בשנים האחרונות שינויים גדולים וחיוביים בתחום הר הבית, בכלל זאת ההוצאה מחוץ לחוק של המוראביטון והמורביטאת על ידי גלעד ארדן. אך הדרך עוד ארוכה. לא ייתכן שתגיע משלחת של איחוד האמירויות ותחטוף תקיפות והשמצות בהר הבית. היום אנחנו כבר יודעים שכן מאפשרים תפילות שקטות של יהודים על ההר אך העובדה שעדיין ישנן הגבלות לכניסה בימים מסויימים ודרך שביל מסויים. המצב הזה חייב לעבור מן העולם. עלינו לדרוש ממקבלי ההחלטות להמשיך לפעול בנושא."

במסגרת השקת השדולה נשא דברים דור חרל"פ, יו"ר חזון לאומי - המרכז למנהיגות ציונית הפועל ליצירת ועידוד תודעת זהות יהודית מפותחת בקרב צעירים ובקרב הקהל הרחב.

"אנו נמצאים בימים היסטוריים. בין מגפת הקורונה המשפיעה על העולם כולו ובין הסכמי אברהם לכינון שלום בינינו מדינת ישראל לבין מדינות ערב", אמר חרל"פ.

"השבוע צפינו במשלחת תיירים מהמפרץ שביקשו לעלות ולהתפלל בהר הבית ומתקבלת באלימות ובגידופים על ידי הוואקף המרגישים כבעלי הבית בהר, מציאות זו דוחפת אותנו לממש את ריבונותנו בהר מתוך עוצמה", הוסיף.

"לצערנו מדינת ישראל ניסתה להתעלם מהר הבית כמקום הקדוש ביותר לנו עם אמירות 'מה אני צריך את הותיקן הזה' מצד משה דיין ולצערנו רפיסות במימוש הריבונות מצד הממשלה והמשטרה מובילות אותנו לדינמיקה שבה אנחנו לא בעלי הבית בהר בפועל. אני קורא לכולנו, להמשיך ולהוביל את החזרת הריבונות למדינת ישראל ולהוביל מהלכים לחיזוק הזהות היהודית בהר".

"אם אנחנו נחזק את הריבונות העולם יישר קו איתנו. ההחלטה כמו גם המימוש נמצאים בידיים שלנו, אני מפציר בכם, חברי הכנסת כולם, אלו שפה ואלו שאינם, לקבל ההחלטות הנכונות למען עם ישראל והעולם, אנחנו בחזון לאומי נחזק אתכם במהלכים חשובים אלו במרחב הציבורי", חתם חרל"פ.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7