ב'עזרא' החליטו: חודש הארגון יידחה

בתנועה מבהירים כי ההחלטה נועדה לשדר מסר חינוכי לחניכים. מנגד החלו בתנועה בבניית תכנית ייעודית ואינטרנטית לחצי שנה הקרובה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בחשון תשפ"א

ב'עזרא' החליטו: חודש הארגון יידחה-ערוץ 7
שאול דה מלאך
צילום: תנועת הנוער עזרא

בתנועת הנוער עזרא החליטו שלא לקיים את חודש הארגון, כאקט חינוכי, ובשל ההבנה כי הציבור כולו צריך להתכנס בתוך עצמו, לשמור על ההנחיות ומכך כולם מפסידים וגם החניכים.

בתנועה ציינו היום (שלישי) בהמשך להחלטה כי בימים אלו נבנית תכנית פעילות ייעודית ואינטרנטית לחצי השנה הקרובה.

מזכ"ל תנועת עזרא, שאול דה מלאך אמר הערב לערוץ 7, "אנחנו מבינים בתנועה שהגיע הזמן להפסיק לאלתר. לצערנו, הקורונה כאן כדי להישאר. במצב הנוכחי, היציבות והרציפות הן המפתח להצלחה. שינינו את תוכנית הפעילות לחצי השנה הקרובה כך שתתאים למצב החדש".

"זו האחריות שלנו בעת הזו, לא רק להטיף למגזרים אחרים, אלא להשתנות וגם לשלם מחירים. זו הסיבה שבגינה לא ניתן לקיים חודש ארגון במתכונתו הרגילה ולכן החלטנו לשנות את החודש, להתמקד במה שניתן ולדחות את הפעילות שדורשת התקהלות להמשך השנה", הוסיף.

בתנועת בני עקיבא החליטו אתמול כי חודש הארגון תחת הסיסמה "קול קרא והלכתי" יתקיים במועדו וכך כמובן גם שבת הארגון בסיומו- שתתקיים במועדה המקורי בשבת פרשת ויצא.

בתנועה הדגישו כי הפעילות הותאמה באופן מלא להנחיות משרד הבריאות בכל זמן נתון- וכך ייעשה גם במהלך חודש ארגון הקרוב. התנועה נערכת למספר אפשרויות פעילות כאשר המתווה בשטח יותאם להנחיות הרלוונטיות המעודכנות לימי הפעילות.

לדברי מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "בני עקיבא היא 'תנועה ללא הפסקה'. כך פעלנו מאז פרוץ משבר הקורונה- בין היתר מסע פסח, מחנות הקיץ בניית הסוכות ומסע סוכות האחרון לכ-10,000 חניכים- וכך נמשיך גם בחודש ארגון הקרוב".