אפק וצישנסקי
אפק וצישנסקי צילום: שימוש חופשי

המשנה למנכ"ל המרכז הרפואי 'שיבא', הפרופ' ארנון אפק, שיגר מכתב ברכה ליו"ר ארגון 'עזר לחיים' הרב נתן צישנסקי, בו הוא מתאר את התרומה החשובה שיש למתנדבי הארגון במחלקות הקורונה.

"התקופה בה מתפשטת מחלת הקורונה, מזמנת אתגרים משמעותיים לאנושות ומצריכה את התגייסות כולנו", כתב הפרופ' אפק החבר גם בצוות המייעץ למשרד הבריאות בכל הקשור למאבק בקורונה.

"על רקע ההתרחשויות למדנו שהיכולת לראיית המצב נכוחה ותגובתיות מהירה חיונית להצלחתנו בניהול נכון של משאבי הרפואה והחברה".

המשנה למנכ"ל שיבא משבח את הזיהוי המוקדם של המתנדבים שהשכילו עוד בשלבים המוקדמים של המחלה להבין את המשמעות החיובית של פעילות ההתנדבות בתוך המחלקות: "אבקש להביע את הוקרתי הכנה על התגייסותך והתגייסות ארגונך בזמן קצר להפעיל מתנדבים. זאת בטרם הבינו כולם את החשיבות ההתנדבות בתוך מחלקות הקורונה".

הפרופ' אפק ציין כי "שיתוף הפעולה הפורה שידרג את יכולתנו להעניק שירותי רפואה מצויינים ועל כך הננו להודות".

עם הגידול בשיעור המחלימים מקורונה החלו ב'עזר לחיים' בשיתוף עם הנהלת המרכז הרפואי 'שיבא' לגייס מתנדבים לפעילות במחלקות הקורונה. מתנדבי 'עזר לחיים' היו הראשונים והיחידים לפעול במחלקות הקורונה ב'שיבא'. המתנדבים-המחלימים פועלים לאורך כל שעות היממה בתוך מחלקות הקורונה ומסייעים לצוות הרפואי בפעילות שלו.

בד בבד, המתנדבים משמחים את ליבם של החולים הנמצאים בניתוק מבני המשפחה. משפחות רבות מסתייעות במתנדבים על מנת ליצור קשר עם החולים ולסייע להם רגשית בהתמודדות הקשה והמורכבת עם נגיף הקורונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו